#FitThursday: Wiosenna pobudka

16
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

#fitthursday 2

Dzwoni budzik, włączasz drzemkę. Schemat dobrze znany prawda? Teraz trzeba zrobić taka pobudkę, ale z zimowego snu, i to najlepiej bez niepotrzebnych drzemek.

Żeby wejść w nową porę roku lekkim krokiem warto pomyśleć, jak zima oddziaływała na nasz organizm. Przez kilka miesięcy mieliśmy do czynienia z naturalnie spowolnionym metabolizmem, przez to pewnie tym nieświadomym przybyło tu i ówdzie. Tym którzy zachowali wstrzemięźliwość od niepochamowanego apetytu – wielkie gratulacje. Zapewniliście sobie znacznie lepszy START w czas pełen energii, ponownych motywów do działania, uśmiechów, krótkich sukienek i naprężonych mężczyzn, którzy pewnym krokiem przechadzają się nasłonecznymi ulicami. Bezapelacyjnie czuć już WIOSNĘ a za nią już chyba upragnione LATO. Żeby wykorzystać ten czas w pełni, musimy pomyśleć o tym, że o ile głowa jest już na wakacjach to ciało woła o pomoc.

Przygotujmy go na przyjęcie tych kolorowych warzyw, owoców, pełnych SMAKÓW zdrowych produktów, które na samą myśl powodują uśmiech na twarzy i burczenie brzucha.

Przez zimę najbardziej ucierpiała wątroba. Wygląda to tak: dni są krótsze, temperatury niższe i przez to jemy więcej. Nie dość, że jemy więcej to nasze jedzenie jest ciężkie. Jemy więcej tłustych potraw. Nie dajcie sobie wmówić, że to jest dziwne. Jest to normalne. Jest zimno, więc nasze organizmy mają większe zapotrzebowanie na takie jedzenie. Jesteśmy przecież zwierzętami i tak jak w ich wypadku mamy swój instynkt odnośnie do tego, czego nam trzeba (a przynajmniej tak powinno być).

To właśnie wykorzystują producenci lekarstw. Wiedzą, że nasze wątroby zmagają się z większą ilością tłuszczy niż wcześniej, więc działają i reklamują swoje produkty. Wykorzystajmy to, że informują nas o chorobach wątroby i zacznijmy działać mądrze. MĄDRZE!

Pomysłów, jak to zrobić, jest naprawdę wiele. Niektórzy dietetycy zalecają nawet głodówki, jednak osobiście odradzam taką formę oczyszczania organizmu jako zbyt dla nas wyczerpującą, a w szczególności u osób aktywnych. Także pamiętajmy: zimowy okres nie może być pewnego rodzaju wymówką od zdrowego odżywiania. Proste zasady zdrowego odżywiania oraz podstawowa naturalna suplementacja mogą nam zagwarantować formę i zdrowie na cały rok.

Ja proponuję skorzystać z dziesięciodniowego postu od potraw mięsnych i zadziałać na organizm odkwaszającymi produktami, takimi jak kasza jaglana, warzywa gotowane na parze, zupy czy kremy gotowane na wywarze warzywnym. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – OBSERWOWAĆ swój organizm. Bowiem każde oczyszczanie wiąże się z wydobywaniem się toksyn na zewnątrz może to być w postaci wysypek, bólu głowy, napadów gorąca, gorszego samopoczucia, ale są to 1-2 dniowe objawy oczyszczania. Ważne by przyjąć zasadę, że aby było lepiej musi być najpierw nieco gorzej.
Na koniec podzielę się z wami wygodnym i smacznym pomysłem na zupę która można wdrożyć w swój świeżo wiosenny jadłospis. Zaczerpnięta z jednego z blogów o zdrowym odżywianiu, sprawdzona i polecona.

Składniki:
4-5 średniej wielkości marchewki
2 średniej wielkości pietruszki
kawałek selera
1/2 szklanki kaszy jaglanej
2 łyżki posiekanego koperku
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
1 łyżka masła 82% tłuszczu ( tylko z pewnego źródła, może być masło kokosowe )
sól i pieprz do smaku
liść laurowy, 1 ziarenko ziela angielskiego
2 i 1/2 litra wody

Wykonanie:
Do garnka wlać wodę, dodać obrane i starte na tarce warzywa. Dodać opłukaną dokładnie kaszę jaglaną (należy ją opłukać w miseczce, kilka razy zmieniając wodę).
Gotować około 10-15 minut. Pod koniec dodać posiekany koperek i natkę pietruszki. Doprawić solą i pieprzem. Dodać łyżkę masła i dokładnie wymieszać.
Taką zupę można jeść nawet na II śniadanie, zabrać ją w pojemniczku do pracy i zajadać, kiedy zgłodniejemy. Można też jeść na kolację.

Tak najogólniej można przedstawić konieczność i pomysł na wiosenne porządki z naszym organizmem. Po dokładne i indywidualne dobranie programu, zapraszam osobiście.

Wojciech Włodarczyk

Wszystkie odcinki #FitThursday znajdziecie: TUTAJ

Dla chętnych zmiany żywienia oraz dopasowania odpowiedniej naturalnej suplementacji zapraszam na stronę: www.wybawcaformy.pl
logo

oraz

R22 Fit Club

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x