#FitThursday: W życiu nie ma problemów a są wyzwania, które trzeba tylko umiejętnie rozwiązywać!

30
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

#fitthursday

Dzisiejszy zdrowy czwartek z racji tego, że Polacy pozostają w EURO trochę pod innym kątem. Chciałbym poruszyć temat psychologii w odżywianiu bo uważam że jest ona kluczem do sukcesu! Tak samo jak w dochodzeniu do postawionych sobie celów i osiąganiu sukcesów. Patrząc na współczesnych sportowców zauważmy ile spoczywa na nich presji także temat psychologii jest tutaj bardzo istotny!

Wyobraźmy sobie sytuację, w której sportowiec wiedząc, że jest sławny, podziwiany, bogaty. No ogólnie tak naprawdę ma wszystko, czego dusza zapragnie i nie może zjeść sobie swojego ulubionego kawałka ciasta. Przecież to niby kawałek ciasta! Spora ilość ludzi powiedziałaby że nic się nie stanie, druga połowa, że przecież trenujesz także szybko to spalisz… Ale niestety tak do końca nie jest! Trzeba się z tym pogodzić i umieć sobie to jakoś wytłumaczyć ponieważ inaczej wiele przykładów wielkich gwiazd sportu pokazuje że można szybko stracić formę.

Wiele osób tego nie rozumie ale na najwyższym poziomie te szczegóły w żywieniu i nie tylko robią tę różnicę, którą często pozwala zrobić o ten jeden krok więcej od przeciwnika. Korzystając z ostatnich osiągnięć naszej reprezentacji (już samo wyjście z grupy uważam za osiągnięcie) proszę zauważyć jak profesjonalnych mamy kadrowiczów!

Ostatni mecz pokazał, jak świetnie przygotowani są psychicznie a to się oczywiście przekłada na dobre przygotowanie całościowe czyli też żywieniowe… Wielu ma różne historie. Kamil Glik jako malutki chłopiec miał duże problemy ze zdrowiem, Kamil Grosicki miał problemy z hazardem, Robertowi Lewandowskiemu trenerzy mówili że się nie nadaje (a jednak się dało!) i wszyscy dziś są na ustach całego świata!

Ale oczywiście nikomu łatwo to nie przyszło. Bo w życiu nie ma problemów a są wyzwania, które trzeba tylko umiejętnie rozwiązywać!

Cały ich sukces leży w pracy nad sobą. Przyzwyczajenia jakie mamy są bardzo ciężkie do przekroczenia. Trzeba się z tym pogodzić że trzeba często cos zmienić, żeby było dobrze albo nie mieć pretensji do nikogo jak tylko do samego siebie.

Technologia idąc naprzód ułatwia, ale niestety też utrudnia i to co kiedyś było dobre dla sportowca w kwestii żywienia w tych czasach jest niedopuszczalne! Ciągle udoskonalanie swoich możliwości idzie ze zmianami, a to prowadzi do wyjścia ze swojej strefy przyzwyczajeń co dla nikogo nie jest łatwe!

Każdemu życzę zawsze zmian przyzwyczajeń na te dobre a naszej reprezentacji żeby zmienili dziś bieg historii na dobre i zjedli odpowiedni posiłek po wygranym meczu!
Wojciech Włodarczyk

Poprzednie części #FitThursday:
Rola wody w organizmie
Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia!
Błonnik – system oczyszczający organizm
Energia czyli dobra forma i samopoczucie na cały dzień!
Ważna rola tłuszczów!
Sportowcy jako samochody wyścigowe
Dzień meczowy – co jeść?
Jedzenie poza domem
Wprowadzanie stanu równowagi w organizmie
Regeneracja pomeczowa na wagę złota!
Odżywianie XXII wieku – naturalna suplementacja!

Dla chętnych zmiany żywienia oraz dopasowania odpowiedniej naturalnej suplementacji zapraszam na stronę: www.wybawcaformy.pl
logo

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x