#FitThursday: Odżywianie XXII wieku – naturalna suplementacja!

23
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

#fitthursday

Suplementy diety zawierają składniki lub substancje występujące powszechnie w żywności. Mogą to być witaminy, minerały, białko, węglowodany oraz oczywiście inne składniki nie pełniące bezpośredniej funkcji energetycznej czy odżywczej. Jakość produktu, który wprowadzamy do naszego żywienia jest kluczem do sukcesu i zdrowia, bo ono jest przecież najważniejsze!

Pod słowem suplementacja kryje się mnóstwo rzeczy, najważniejsze jednak by przed zdecydowaniem się na skorzystanie z suplementów skonsultować się ze specjalistą. Jesteśmy wtedy wstanie indywidualnie dobrać i ustalić odpowiednie produkty brakujące przy zbilansowanym żywieniu.

Osobiście uważam że bez zmiany nawyków żywieniowych nie ma sensu stosowania suplementacji, dlatego zawsze przy dobieraniu suplementacji skupiam się na początku na żywieniu człowieka.
Każda osoba jest indywidualnym przypadkiem dlatego dla każdego trzeba ustalać indywidualne stosowanie. Stosowanie zalecane przeważnie na tyle etykiety produktu jest wyliczane według norm i statystyk, dlatego osobne podejście do każdego przypadku jest konieczne, by rezultat był taki jaki jest oczekiwany.

Ogólnie suplementacja ma dostarczyć do organizmu to, co nie znajduje się w odżywianiu. Celem suplementów w przeciwieństwie do leków nie jest przywrócenie do zdrowia w czasie trwania choroby. Mogą one za to działać profilaktycznie i prozdrowotnie, jeśli odpowiednio współgrają z odżywianiem.Patrząc na ostatnie lata jakość jedzenia pogarsza się w niesamowitym tempie, dlatego taki tytuł artykułu. Powoli dodawanie suplementacji do odżywiania staje się standardem, a nie nowością jak to niektórzy myślą.

Patrząc na współczesny sport i na to jakiemu wysiłkowi są poddawani sportowcy przy krótkim czasie regeneracji i długich, mocnych jednostkach treningowych jest to akurat niezbędne by wytrzymać to fizycznie i psychicznie. Suplementy diety mogą nie tylko wpływać na poprawę efektywności pracy mięśniowej, ale także pozwalają lepiej dożywić organizm oraz zabezpieczyć go przed skutkiem przeciążeń treningowych.

Zamienniki posiłków w formie koktajli odżywczych w przeciwieństwie do zwykłego pożywienia są bardzo szybko trawione i wchłaniane w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu w krótkim czasie regenerują organizm i przywracają w nim fizjologiczną równowagę. Tymczasem im krócej przebiega proces odnowy powysiłkowej, tym organizm szybciej osiąga zdolność do pracy mięśniowej, a także praca ta charakteryzuje się większą wydajnością. A przecież od sportowców wymaga się coraz to szybciej podnoszona poprzeczka jakim są wyniki sportowe, rekordy itp.

Warto pamiętać, że jeżeli czegoś nie uzupełniamy w jedzeniu to samo się nie uzupełni! Uważam suplementacje za bardzo ważny temat. Przy aktywnym, intensywnym życiu i wysiłku narażamy się na różne przeciążenia, spadki energii, samopoczucia, ogólnej dyspozycji psychofizycznej oraz podatność na różnego rodzaju schorzenia i choroby.
Jeżeli eksportujemy organizm bez odpowiedniego wartościowego „tankowania” to niestety, ale mogą być tego duże konsekwencje, które wymieniłem wcześniej.

Każdemu życzę utrzymywania zbilansowanych i wartościowych nawyków żywieniowych oraz pokonywania granic własnych możliwość.

Dla chętnych zmiany żywienia oraz dopasowania odpowiedniej naturalnej suplementacji zapraszam na stronę: www.wybawcaformy.pl

Wojciech Włodarczyk

Poprzednie części #FitThursday:
Rola wody w organizmie
Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia!
Błonnik – system oczyszczający organizm
Energia czyli dobra forma i samopoczucie na cały dzień!
Ważna rola tłuszczów!
Sportowcy jako samochody wyścigowe
Dzień meczowy – co jeść?
Jedzenie poza domem
Wprowadzanie stanu równowagi w organizmie
Regeneracja pomeczowa na wagę złota!

logo

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x