#FitThursday: Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia!

14
Kwiecień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

#fitthursday

Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia czyli po prostu detoksykacja – pisze w kolejnej części #FitThursday Wojciech Włodarczyk, tłumacząc, że to nie jest takie straszne jak brzmi. Zapraszamy!

W naszych organizmach wraz z czasem i różnymi czynnikami nagromadzają się substancje toksyczne oraz złogi. Właśnie za to odpowiedzialni są nie tylko nieodpowiedni styl życia, ale przede wszystkimi „śmieciowe jedzenie” oraz produkty wysoko przetworzone, które zawierają w sobie wiele niekorzystnych substancji. W wyniku tego zwiększa nam się poziom tłuszczu w ciele oraz tłuszczu trzewnego (około narządowego). Oczywiście przy tym osłabia się krążenie krwi i często pojawiają się problemy z codziennym funkcjonowaniem organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy dla swojego zdrowia wciąż wspierali procesy detoksykacji, a ja postaram się wam to teraz nieco przybliżyć.

W przypadku gdy nasz organizm jest zanieczyszczony substancjami toksycznymi zaczniemy to zauważać poprzez występowanie ważnych objawów, których nie wolno bagatelizować. Choćby te najczęstsze, czyli problemy trawienne ale też inne, takie jak jak: wzdęcia, zaparcia, biegunka, tworzenie się gazów, nudności czy wymioty, które mogą wskazywać, że nasze ciało jest zbyt zanieczyszczone.

Zanieczyszczone jelita są często związane z obecnością pasożytów. Na to, że w naszym organizmie znajdują się one prawie nic nie wskazuje, ale niestety pasożyty stopniowo pozbawiają przewód pokarmowy niezbędnych składników odżywczych. Jeśli w naszych jelitach znajdują się pasożyty i nie możemy się ich pozbyć, wówczas na ich usunięcie jest nam potrzebna efektywna, łagodna detoksykacja. Każdy przypadek powinien być opracowany indywidualnie tak, aby również mógł pozbyć się pasożytów.

Żeby być pewnym, że naturalna detoksykacja organizmu przebiega prawidłowo powinniśmy wspierać obciążony toksynami organizm, stosując odpowiednie i sprawdzone sposoby. Oczywiście na pierwszym miejscu jest systematyczne stosowanie zdrowych nawyków żywieniowych, picie odpowiedniej ilości wody, herbatek ziołowych, naturalna suplementacja oraz spożywanie odpowiedniej ilości błonnika, który odgrywa w tym wypadku główną rolę!

Dlatego w następnym #FiThursday spodziewać się możecie tematu związanego z błonnikiem. Wraz z budząca się do życia roślinnością obudzimy pracę naszych jelit!

Wojciech Włodarczyk

Poprzednie części #FitThursday:
Rola wody w organizmie

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x