FITLIGHT Trainer™ w Akademii!

16
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

DSC_1505

Po zapowiedziach, że kwota, którą kibice Wisły Kraków zasilili konto Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków w ramach akcji #wislatonaszaprzyszlosc, zostanie spożytkowana właściwie, nie chcieliśmy pozostać gołosłownymi. I dzisiaj rano, do siedziby Akademii, trafiła przesyłka, która wyruszyła z Kanady – paczka, a w niej FITLIGHT Trainer™.

Można powiedzieć, że w systemie FITLIGHT Trainer™ zakochałem się od pierwszego wejrzenia! Poznając możliwości urządzenia miałem w głowie jak w optymalny sposób możemy znaleźć zastosowania dla niego, aby osiągnąć korzyści zarówno w zakresie rozwijania motoryki naszych adeptów, ale też zdolności technicznych i taktycznych. Wiem o tym, że jest to kolejny mały krok w kierunku rozwoju, w kierunku dawania jeszcze lepszej szansy. Urządzenie na pewno będzie fantastycznie służyło naszym podopiecznym w Akademii, ale też w projektach towarzyszących – Akademia Techniki Indywidualnej czy Wiślacki Diament. Myślimy też o tym by z trenerem FITLIGHT odwiedzać nasze kluby partnerskie! Pierwsza taka wizyta najprawdopodobniej jeszcze w marcu – w Staniątkach – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Sprzęt, który zasilił i poszerzył możliwości wiślackich trenerów, testowany był już w lutym podczas pierwszych treningów projektu Wiślacki Diament.

Urządzenie FITLIGHT Trainer™ urządzenie zawierające 8 czujników świetlnych – lampek z fotokomórką i sensorem dotyku – połączonych bezprzewodowo z tabletem. Czujniki są używane jako cele, które użytkownik ma dezaktywować zgodnie z wytycznymi treningu. Są one dezaktywowane poprzez użycie rąk, stóp, głowy lub sprzętu sportowo-treningowego, zarówno poprzez pełny kontakt (dotyk), jak i bliskość (przecięcie sygnału fotokomórki) z systemem treningowym. Lampki mogą być programowane i wykorzystywane do danych potrzeb treningowych. Mogą badać czas reakcji ruchowy zawodników, ale na przykład mogą też być wykorzystywane do pomiaru szybkości podania bądź strzału zawodnika po określonym sygnale. Liczba konfiguracji tak naprawdę jest nieograniczona, co pozwala dostosować ćwiczenia pod potrzeby sportowców oraz ich trenerów. Tego rodzaju urządzenie wykorzystywane jest m.in. przez koszykarzy New York Knicks czy Cleveland Cavaliers, piłkarzy Manchesteru United oraz pracowników Uniwersytetu Michigan. Po więcej informacji oraz wypowiedzi fachowców, korzystających z FITLIGHT Trainer™ możemy odesłać na stronę fitlighttraining.com.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x