Ektraklasowy turniej w Bukownie!

14
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

14712846_581117465420751_1483517793667299754_o

Miło nam poinformować, że przed nami kolejny turniej we współpracy z Ekstraklasą SA oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. 23 września, czyli w sobotę, na obiektach sportowych przy ul. Sportowej 2 w Bukownie odbędzie się druga edycja Ekstra Talentu. Gospodarzem będzie współpracująca z wiślacką Akademią Orbita Bukowno.

Turniej Ekstra Talent ma na celu promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcenie do trenowania piłki nożnej w akademiach piłkarskich klubów Ekstraklasy. – Z Orbitą współpracujemy od dłuższego czasu, czego owocem są choćby trzy ostatnie transfery do rocznika 2002 – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Do Krakowa trafili Jakub Banasik, Szymon Nocoń oraz Jakub Szumera. Wcześniej swoje umiejętności w Wiśle zdecydowali się rozwijać Dominik Sambor (rocznik 2004) czy Dawid Jampich (2001).

Turniej w Bukownie rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 i zgromadzi drużyny z rocznika 2006. Na murawie rywalizować będzie szesnaście ekip, podzielonych na cztery grupy. Swoje drużyny wystawią Wisła oraz Orbita, a udział zgłosiły drużyny przede wszystkim z dwóch województw: małopolskiego i śląskiego. Turniej Ekstra Talent to nie tylko rywalizacja na boisku, ale również badania motoryczne przeprowadzane przez Ekstraklasę. Każdy z uczestników turnieju weźmie udział w testach sprawnościowych według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń. Zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test)

Ten projekt można i nawet powinno się traktować w połączeniu z niedawnymi Akademiami Klasy Ekstra. Wtedy stawialiśmy przede wszystkim na ruch i zabawę z piłką, żeby odciągnąć dzieciaki od komputerów. Teraz będziemy profesjonalnie sprawdzać ich sprawność i predyspozycje sportowe – mówi Jacek Bednarz, członek zarządu Ekstraklasy SA.

W poprzedniej edycji, w której wystąpił rocznik 2005, najlepsza okazała się drużyna Karola Wadowice. Zawodnicy Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, notabene również współpracującego z Wisłą, okazali się lepsi w finale właśnie od krakowskich kolegów. Wtedy z dobrej strony pokazała się o rok młodsza Wisła, która w testach uzyskała najlepszy wynik ze wszystkich ekip. Jak się później okazało – był to też najlepszy rezultat w całym kraju, a z 2909 zawodników, którzy zostali przebadani, czwarty wynik uzyskał Paweł Gwizdowski.

Dla Wisły Kraków będzie to już drugi taki turniej, a łącznie czwarte wydarzenie we współpracy z Ekstraklasą, ponieważ dwukrotnie odbywały się już Akademie Klasy Ekstra – wydarzenia dla wszystkich dzieci do lat 11. Ich druga edycja, podobnie jak najbliższy Ekstra Talent, miała miejsce poza Krakowem – bo w Myślenicach na obiektach na których trenuje pierwsza drużyny Wisły. Turniej w Bukownie ma być kolejnym etapem integracji lokalnej społeczności z 13-krotnym mistrzem Polski. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Bukowna.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x