Ekstra Talent w Bukownie dla Wisły Kraków

24
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11 / U-12

BAZ09232017-5944

Była obawa o pogodę, ale świetna organizacja ze strony Orbity Bukowno oraz władz Bukowna sprawiła, że Ekstraklasa zawitała do dziesięciotysięcznej miejscowości. Przy ul. Sportowej 2, odbył się wczoraj turniej Ekstra Talent, w którym zwyciężyła Wisła Kraków.

Obszerna fotogaleria autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Turniej w Bukownie odbył się w ramach projektu Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcenie do trenowania w akademiach piłkarskich klubów Ekstraklasy. W Bukownie, które podjęło się zorganizowania wydarzenia na bazie współpracy z Wisłą, stawiło się dziesięć ekip (trzy wiślackie z roczników 2006 i 2007), dziewięć z nich zagrało – poza Akademią Piłkarską Wolbrom, która po cichu podziękowała za grę z uwagi na warunki – pozytywnie przechodząc ten swoisty test charakteru, ponieważ pogoda i warunki do gry nie były najlepsze, delikatnie mówiąc. Oprócz gry zawodnicy zostali solidnie sprawdzeni poprzez test motoryczne według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test).

BAZ09232017-5502

Do Bukowna zjechał Jacek Bednarz, prezes Fundacji Ekstraklasy i wiceprezes Ekstraklasy SA. Z ramienia Wisły obecny był Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. – Jestem zbudowany tym co zobaczyłem w Bukownie – powiedział Jacek BednarzPo raz pierwszy wyszliśmy z naszym projektem poza siedziby ligowych klubów. To działacze Wisły przekonali mnie, że warto zrobić Ekstra Talent w małym ośrodku, z Orbitą. Uwierzyłem, byłem wręcz orędownikiem tego eksperymentu, ale chciałem osobiście zobaczyć jak wypadnie. I po tym co zobaczyłem, mogę tylko podziękować wszystkim, którzy wykonali tyle pracy by mimo pogody wszystko się udało. Myślę że jako Ekstraklasa nie jesteśmy w Bukownie ostatni raz i że ze współpracy z Wisłą i Ministerstwem Sportu Orbita może wynieść jeszcze wiele dobrych rzeczy. Ja osobiście deklaruję pełne wsparcie dla tej pasji, którą tu zobaczyłem – dodał.

BAZ09232017-5562

Były prezes Wisły przyglądał się rywalizacji na boisku, w której bezkonkurencyjna była Wisła Kraków. W drodze do finału wiślacy pokonali m.in. Rekord Bielsko-Biała, Orbitę Bukowno, Akademię Piłkarską Czeladź i MUKP Dąbrowa Górnicza. W półfinale byli lepsi od GKS Tychy, a w decydującym meczu, po kilku fantastycznych, widowiskowych akcjach, wygrali z APMT Polska. Trzecie miejsce przypadło Orbicie Bukowno.

Końcowa kolejność:
1. Wisła Kraków 2006 Niebieska
2. APMT Polska
3. Orbita Bukowno
4. GKS Tychy

Wisła Czerwona 2006
Wisła Kraków 2007
Rekord Bielsko-Biała
MUKP Dąbrowa Górnicza
Akademia Piłkarska Czeladź

BAZ09232017-5521

BAZ09232017-5641

BAZ09232017-5657

BAZ09232017-5962

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x