Dyrektor Akademii podsumowuje akcję kibiców „19,06 zł dla Akademii”

09
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

baz09032016-9562

Za nami kolejna akcja kibiców, którzy postanowili pomóc wiślackiej młodzieży i przez kilka poprzednich dni dofinansowali działania Akademii regularnymi wpłatami w imię akcji „19,06 zł dla Akademii”. Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii, zdradził jaką kwotę kibice Wisły wpłacili i opowiedział o najbliższych planach Akademii.

Ostatecznie jaka kwota od kibiców wpłynęła na konto Akademii?
– Podsumowaliśmy akcję wczoraj ok. 18:00 i było to 10 608 zł, ale od tego momentu mieliśmy kolejne wpłaty, w tym kolejną w wysokości 1906 zł.

Jak traktujesz akcję kibiców?
– Uważam, że jest to piękny gest ze strony kibiców, którzy dostrzegają, że w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków dzieje się coś pozytywnego. Spontaniczność tej akcji naprawdę rzuciła nas na kolana. Wiadomym jest, że jako przedstawiciele Akademii dbamy o to aby nasz budżet spinał się. Co jakiś czas dołączają do nas kolejni partnerzy, jednakże wiadomo, iż nie mamy takich kwot jakimi operują zagraniczne akademie czy też kilka w Polsce, które otrzymują znaczące kwoty od miasta, spółek skarbu państwa czy Spółek Akcyjnych. Ta akcja pozwoli nam na taką działalność ekstra – jak zakup dodatkowego sprzętu czy małe remonty tak aby naszym zawodnikom przyjemniej się przebywało w szatniach, a treningi były bardziej efektywne.

Jest możliwość zainwestowania tej kwoty jednorazowo?
– Na pewno chcemy uzupełnić sprzęt, który podniesie jakość wykonywanej pracy. Trenerzy mają swoje pomysły. Myślimy tez o małych remontach.

Kibice pewnie chcieliby wiedzieć. Co w ostatnim czasie udało się dokonać?
– Za nasze ostatnie sukcesy uważam działania skautingowe. Myślę tu o transferach zawodników, ale też trenerów. Odpowiednie rozeznanie, rozwój naszego projektu sprawił że dołączają do nas ciekawi zawodnicy oraz trenerzy. Na efekty ich działań trzeba trochę poczekać, ale obecna kadra szkoleniowa wydaje się gwarantować odpowiednie przygotowanie zawodnika do gry na najwyższym poziomie. Kolejne małe sukcesy to pozyskanie kolejnych znaczących partnerów. Myślę, iż jest to efekt zaufania społecznego do naszej pracy. Akcja kibiców też o tym świadczy. Przyznam szczerze, że bardzo pozytywne zaskoczyła nas skala akcji. Wzieły w niej udział setki osoby, w tym także takie, które widzą też z bliska naszą codzienną prace. Ich słowa, tweety, wsparcie, to też taki gest, który mnie osobiście mocno poruszył. Wiedzą ile poświęcamy dla naszych dzieciaków i widać że cenią naszą robotę. Dziękuje Wam – dodajecie nam sił.

Pojawiła się możliwość współpracy z firmą relacjonującą mecze. Jakie korzyści to może przynieść?
– Chcieliśmy relacjami pokazać jak gramy, że jest to wysoka wartość techniczna i taktyczna. Młodszy rocznik ograł w Bochnii starszego rywala aż 4:0, a gole padały po pięknych akcjach. Starszy miał trudniej, ale też zaprezentował wysoką jakość gry. Ogólnie staramy się każdy mecz filmować na własne potrzeby, aby trenerzy każde spotkanie mogli przeanalizować i omówić z zawodnikami dobre oraz słabsze momenty, tak aby w następnych meczach tych pozytywnych było jeszcze więcej. Firma relacjonująca mecz przygotowała skrót i w ten sposób chcieliśmy podziękować kibicom. Mam nadzieje że był to dobry pomysł.

Jakie cele akademia stawia sobie na ten sezon? Za równo sportowe jak i organizacyjne. Wisła jest już w stanie walczyć o najwyższe laury w Polsce?
– Najważniejszy cel to dynamiczny rozwój zawodników i kadry szkoleniowej. Chcemy mieć najwyższą jakość treningu, a o to zadbać mogą najlepsi trenerzy. Wkrótce przed nami szkolenie skautingowe, planujemy też wyjazdy na staże. Organizacyjnie – uzyskać dużą stabilność finansową na jeszcze wyższym poziomie co pozwoliłoby na zainwestowanie w bazę. Marzy nam się pełnowymiarowe sztuczne boisko przy R22. To dałoby nam spokojną zimę.

Sportowo – każda grupa ma swoje cele, ale słowo klucz to dominacja. Po latach posuchy doczekaliśmy się regularnych powołań do kadr Polski. Liczymy na awans naszego zespołu Juniorów Młodszych do rozgrywek Makroregionalnych, później są kolejne cele. Będziemy rywalizować z zespołami z Zachodu na turniejach w Niemczech, na Węgrzech, w Holandii. Wierzę że podejmiemy rywalizację bez kompleksów i z sukcesami. A wizyty w naszej Akademii przedstawicieli klubów niemieckich i angielskich świadczą o tym iż wartość zawodników Wisły Kraków z dnia na dzień rośnie!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x