Dynamiczna selekcja najstarszych grup Akademii

19
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ08302017-7803

Władze Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, przy aprobacie zarządów Wisły Kraków SA oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, podjęły decyzję o likwidacji drużyny w kategorii wiekowej U16, jednocześnie łącząc roczniki 2001 i 2002.

Decyzja podyktowana jest względami sportowymi, organizacyjnymi oraz finansowymi. Bez wątpienia głównym czynnikiem, który zapoczątkował pierwsze rozważania, był brak awansu rocznika 2001 do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17, co sprawiłoby, że Wisła miałaby jedną drużynę na poziomie centralnym, a jedną wojewódzkim, mogąc kontynuować funkcjonowanie dwóch zespołów. Fiasko w lidze spowodowało, że Akademia stanęła przed wyzwaniem zbudowania jednej mocnej drużyny, składającej się z zawodników z roczników 2001 i 2002. Ma to zwiększyć rywalizację podczas treningów oraz meczów, co powinno przełożyć się na maksymalne zaangażowanie oraz ciągłą potrzebę rozwoju wśród zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

Zawodnicy, którzy odejdą z klubu w wyniku selekcji będą stale monitorowani, mają też raz w tygodniu trenować indywidualnie z trenerami Wisły. Dzięki tej decyzji Akademia wybierze grupę dwudziestu pięciu zawodników, z którą pracować będzie ośmioosobowy sztab szkoleniowy, stwarzając jak najlepsze warunki do rozwoju. W dalszym ciągu głównym celem będzie rozwój indywidualny zawodników oraz przejście co najmniej dziesięciu zawodników z jednego rocznika do kolejnej kategorii wiekowej.

Drużynę prowadzić będzie dwóch równorzędnych trenerów: Marcin Pluta, który będzie odpowiadał za działania defensywne oraz odpowiedzialny za atak Adrian Filipek. Obaj trenerzy posiadają licencję UEFA A, natomiast Filipek w drugiej połowie roku rozpocznie kurs UEFA Youth Elite. Wisła Kraków U17 wiosną rywalizować będzie w składającej się z ośmiu zespołów Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, w której mierzyć się będzie z Progresem Kraków, Akademią Piłkarską 21 Kraków, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, Sandecją Nowy Sącz, Garbarnią Kraków, Dunajca Ostrowski i najprawdopodobniej Tarnovia Tarnów. Juniorzy wrócą do rywalizacji w drugiej połowie marca.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x