Dwaj reprezentanci Polski – Kamil Rokosz i Aleksander Buksa – zawodnikami listopada Akademii!

20
Grudzień
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-14

Fot. Krzysztof Porebski

W młodszej kategorii wiekowej zawodnikiem miesiąca został Aleksander Buksa, natomiast w starszej – Kamil Rokosz. Kamil teoretycznie należy jeszcze do tej samej kategorii, do której Buksa, ale swoimi występami w starszej drużynie udowodnił, że zasługuje na to wyróżnienie. Nagrody młodym zawodnikom wręczone zostały w Kraków Arenie, przez Przemysława Lecha i Bogdana Zająca, a na młodych zawodnikach, z pewnością, wrażenie musiało zrobić to, że gdy wychodzili po nagrodę, to w tle leciała piosenka „Simply the best”. – Super sprawa, jest to ogromne wydarzenie dla tych młodych chłopaków – komentował Lech, który nie ukrywał, że pomysł z nagrodą miesiąca jest świetny.

Listopad był wyjątkowym miesiącem dla obu zawodników. Zarówno Olek Buksa, jak i Kamil Rokosz, zostali powołani do występów w historycznych meczach reprezentacji Polski, odpowiednio: U-12 i U-13. Zaprezentowali się tam bardzo dobrze – obaj zdobyli po jednej bramce, a Rokosz pełnił rolę kapitana. I niewątpliwie to miało wielki wpływ podczas przyznawania przez trenerów Akademii indywidualnych nagród.

Fot. Krzysztof Porebski

W Wiśle Kraków Rokosz jest już od siedmiu lat i gra na pozycji środkowego obrońcy. – Jest pracowitym chłopakiem, który zna swoje zalety, ale i wie nad czym ma pracować. Bardzo dobrze potrafi wyprowadzić piłkę z obrony, jest waleczny, dobrze gra w sytuacjach „1 na 1” i pojedynkach główkach – opisuje swojego podopiecznego trener Michał Jania, podkreślając, że Kamil mimo tego, że jest rok młodszy od kolegów z drużyny, to jest podstawowym zawodnikiem.

Fot. Krzysztof Porebski

Z kolei Olek Buksa w Akademii Wisły jest od tego lata, ale już zdążył się na tyle wyróżnić, że w ostatnim czasie awansował do drużyny rok starszej. – Fajnie zaprezentował się podczas turnieju, szybko zaaklimatyzował się w zespole i strzelał dla nas ważne i ładne bramki. Czy będzie występował na stałe w tej drużynie – przekonamy się po nowym roku – mówi trener Jania. Z kolei trener rocznika 2003 Mateusz Stolarski podkreśla, że u Buksy widać takie cechy, jak dobra gra tyłem do bramki, czy utrzymanie piłki. Potrafi też w łatwy sposób znaleźć się w sytuacji bramkowej.

Fot. Krzysztof Porebski

 

Nagrody wręczał m.in. Bogdan Zając, który z tymi zawodnikami miał już styczność w listopadzie: – Z tą dwójką spotkałem się już we Wrocławiu, razem z całym sztabem szkoleniowym i piłkarzami obserwowaliśmy ich podczas meczów ze Słowacją. Zaprezentowali się bardzo dobrze, strzelili po bramce i jeżeli dalej się będą tak rozwijać, to kolejne powołania będą przychodzić do Wisły.

Fot. Krzysztof Porebski

Reportaż o pobycie obu zawodników na zgrupowaniu kadry w linku poniżej:
http://akademiawisly.pl/historyczne-wystepy-dwoch-mlodych-wislakow-aleksandra-buksy-i-kamila-rokosza-reportaz/

Fot. Krzysztof Porebski

Fot. Krzysztof Porebski Fot. Krzysztof Porebski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x