Dwa zwycięstwa i porażka z Exeter City FC

Marzec
2016

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14 / U-16

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb

W środowe popołudnie zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków rozegrali trzy mecze sparingowe z Exeter City FC. Roczniki 2002 i 2003 odniosły zwycięstwa, z kolei Juniorzy Młodsi ulegli Anglikom 2:3.

Jako pierwsi swój mecz rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2002. Rywale z Anglii stawiali opór drużynie trenera Adriana Filipka, a mecz z racji intensywnego tempa mógł się podobać. Wiślacy starali się przedrzeć środkiem, kilkukrotnie groźnie uderzając z dystansu. Szczęścia próbował między innymi Wiktor Szywacz, ale bramkarz gości pewnie łapał uderzenia naszych zawodników. W odpowiedzi Anglików świetnie w sytuacji jeden na jeden zachował się Bartosz Matoga. Jedyna bramka w meczu padła po rzucie karnym. W pole karne wpadł Filip Nowak i został wycięty, a jedenastkę pewnie wykonał Michał Supel.

Wisła Kraków 2002 – Exeter City FC 1:0 (0:0)
Michał Supel 60′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Jakub Kulig, Bartłomiej Gierek, zawodnik testowany, Kacper Masny – Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Michał Supel, zawodnik testowany, Michał Przybyło, zawodnik testowany oraz Szymon Goch, Filip Nowak, Mateusz Grzybowski, Bartłomiej Kulig, zawodnik testowany, zawodnik testowany

Chwilę później zaczął się mecz Wisły 2003. Początek był wyrównany, obie drużyny starały się przyzwyczaić do gry po jedenastu. Z czasem napór Wisły wzrastał, co skończyło się golem w końcówce pierwszej połowy. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Jakub Lorek dograł piłkę wzdłuż pola karnego, a Karol Włodarski wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. Po przerwie wiślacy szybko strzelili drugą bramkę. Po rzucie rożnym dobrze zachował się jeden z testowanych zawodników, którego uderzenie przeszło po palcach bramkarza gości i wpadło do bramki. Trzecia bramka dla Białej Gwiazdy również padła po rzucie rożnym, tym razem dośrodkowanie Aleksandra Buksy wykorzystał Bartosz Pietruszka. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Jan Rolski, który mocnym uderzeniem z powietrza ustalił wynik na 4:1.

Wisła Kraków 2003 – Exeter City FC 4:1 (1:0)
Karol Włodarski 26′, zawodnik testowany 35′, Bartosz Pietruszka 45′, Jan Rolski 50′

Wisła Kraków: Zawodnik testowany – Patryk Fundament, zawodnik testowany, Mateusz Kulma, Filip Leśniak – Bartosz Pietruszka, Jakub Lorek, zawodnik testowany – Mateusz Gniecki, Aleksander Buksa, Karol Włodarski oraz zawodnik testowany, Arkadiusz Krysik, Kamil Sanojca, Szymon Gołąb, Jan Rolski

Ostatni na boisko wyszli Juniorzy Młodsi. W pierwszych minutach do dobrej sytuacji doszedł Norbert Stachura, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki. Swojej szansy nie zmarnowali goście i Kacper Loranc musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym uderzeniu zza pola karnego. Tuż przed przerwą wyrównał Filip Handzlik, który pewnie wykonał rzut karny po faulu na Łukaszu Sochackim. W drugiej połowie zawodnicy Exeter wykorzystali dwukrotnie zawahanie Wisły w defensywie i prowadzili już 3:1. Rozmiar porażki zmniejszył Stachura, wykorzystując dogranie z boku Mateusza Wyjadłowskiego. Wiślacy starali się zdobyć bramkę dającą remis, ale ostatecznie przegrali 2:3.

Wisła Kraków JM – Exeter City FC 2:3 (1:1)
Filip Handzlik 30′, Norbert Stachura 67′

Wisła Kraków: Kacper Loranc – Jakub Żółkoś, Kacper Laskoś, Piotr Świątko, Michał Bujas – Łukasz Sochacki, Norbert Stachura, Filip Handzlik, Jakub Jędras, Kamil Ogorzały – Karol Rak oraz Kacper Pandyra, Piotr Martuszewski, Mateusz Wyjadłowski, Michał Banik, Dawid Pasternak oraz Jakub Łyczak