Dortmund, Budapeszt, Wiedeń – wiosna pod znakiem podróży Akademii

16
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

IMG_0880

Każda drużyna Akademia Piłkarskiej Wisły Kraków rozgrywa w sezonie kilkadziesiąt meczów oraz turniejów na krajowym podwórku w ramach przeróżnych rozgrywek na poziomie wojewódzkim, makroregionalnym, a także krajowym. Jednak prawdziwą nagrodą za całoroczne wylewanie potów podczas treningów oraz rzetelną weryfikacją umiejętności są międzynarodowe turnieje. Wiosna 2016 pod tym względem zapowiada się niezwykle ciekawie!

Naszych Juniorów Młodszych w kwietniu czeka dokończenie rozgrywek Future Talents Cup. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego zagrają o miejsca 9-16, a ich pierwszym rywalem będzie holenderskie Brabant United. Później wiślacy zagrają jeszcze dwa spotkania, a ich rywale będą zależeć od wyników pozostałych spotkań. W maju Wisła U-15 wybierze się do Dusseldorfu by wziąć udział w Football Tournament. To nie pierwszy wypad podopiecznych trenera Rafała Wisłockiego za zachodnią granicę. Podczas ostatniego turnieju w Niemczech Wisła zajęła czwarte miejsce.

Na ciekawy turniej, również do Niemiec, jadą chłopcy z rocznika 2002. Borussia Dortmund, 1.FC Koeln czy FC Midtjylland to tylko kilka drużyn, które w maju wezmą udział w 13th International U14 Pentecost Tournament. Wśród potencjalnych rywali wiślaków można spodziewać się klubów z Bundesligi czy Serie A.Już w styczniu w Międzynarodowym Turnieju MFK Rużemberok wezmą udział podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego. Rywalami Wisły 2003 będą m.in.: Banik Ostrawa, Győri ETO FC oraz MŠK Žilina.

!cid_36BBD815-A548-4D7D-8D0B-73EF035F2DA4

W marcu odbędzie się Izmir U12 Cup z udziałem takich marek jak Bayern Monachium, Manchester City, PSG czy Ajax Amsterdam. Jedną z zaproszonych drużyn jest również Wisła Kraków. Zawodnicy trenera Michała Jani zmierzą się z zagranicznym zawodnikami z najlepszych akademii na świecie, będzie to też dla nich przetarcie przed 29. Turniejem im. Adama Grabki. Na turniej do Trenczyna wybierze się rocznik 2005, gdzie zmierzy się w „This Is My Sen Youth Tournament” z udziałem Ajaksu Amsterdam oraz naszych południowych sąsiadów Slavii Praga czy MŠK Žilina. Do Dolnego Kubina na Tittel Cup w lutym pojedzie Wisła Kraków U-10. Rok temu nasi zawodnicy zajęli tam czwarte miejsce.

To półrocze zapowiada się niezwykle interesująco dla Wisły U-9. Zawodnicy trenera Szymona Krzysztania w czerwcu wezmą udział w dwóch bardzo mocno obsadzonych turniejach. Najpierw zagrają w U9 Euro Championships, w którym udział wezmą m.in. Liverpool F.C., Juventus F.C. czy Dinamo Zagrzeb, a już kilkanaście dni później pojadą do Pragi, gdzie odbędzie się Junior Cez Cup 2016. Do tego warto odnotować, że drużyny U8, U9, U10 oraz U11 udadzą się w ostatni weekend maja do Bratysławy na Memoriał im. Petera Dubovsky’ego, rozgrywany na stadionie Slovana Bratysława.

Obraz 029

Harmonogram turniejów zagranicznych Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków:
Styczeń: Międzynarodowym Turnieju MFK Rużemberok z udziałem Wisły Kraków U-13
Luty: Tittel Cup z udziałem Wisły Kraków U-10
Marzec: Izmir U12 Cup z udziałem Wisły Kraków U-12
Kwiecień: This Is My Sen Youth Tournament z udziałem Wisły Kraków U-11; Future Talents Cup z udziałem Wisły Kraków U-17
Maj: 13th International U14 Pentecost Tournament z udziałem Wisły Kraków U-14; Dusseldorf Football Tournament z udziałem Wisły Kraków U-15; Memoriał Petera Dubovsky’ego z udziałem Wisły U-8, U-9, U-10 i U-11
Czerwiec: U9 Euro Championships oraz Junior Cez Cup 2016 z udziałem Wisły Kraków U-9

9

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x