Derbowy sparing juniorów młodszych zakończony wygraną 3:0!

Marzec
2015

Kategoria Aktualności / U-16

Foto_JM_www

Poniedziałkowe popołudnie trenerzy Wisły Kraków i Cracovii wykorzystali na rozegranie meczu kontrolnego pomiędzy drużynami U-17. Trener Paweł Regulski w pierwszej połowie skorzystał w większości z zawodników, którzy w weekend grali w Centralnej Lidze Juniorów, z kolei w drugiej połowie wystąpił skład, który w trakcie rundy wiosennej trener będzie miał na stałe do dyspozycji. Obie połowy Wisła wygrała – pierwszą 2:0 po bramkach Ernesta Świętka, drugą 1:0 po uderzeniu Karola Kuczka. – Fajnie ta gra wyglądała, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy było dużo jakości i szybkość gry była dużo większa. Ogólnie jestem zadowolony mimo tego, że pół meczu grali zawodnicy, którzy w lidze z nami nie będą mogli zagrać, ale po pierwsze – chciałem przeciwstawić się rywalowi, nauczony doświadczeniem z ostatniego sparingu, który w wykonaniu naszym był bardzo słaby, kiedy koncentrowaliśmy się na przeszkadzaniu – oceniał spotkanie trener Regulski, który w końcu mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Ponieważ gra na przestrzeni ostatnich tygodni nie zachwycała, a tym razem Wisła w drugiej połowie, czyli składem ligowym, nie ustępowała przygotowującej się do rozgrywek w makroregionie, Cracovii. – Była rozmowa i myślę, że zaczęli się trochę bardziej angażować, a wydaje mi się też, że sam przeciwnik zmotywował ich do lepszej gry. To są takie mecze, do których ja ich specjalnie nie muszę motywować, oni sami się przykładają do tego. Przy okazji chłopaki się szanowali, nie było złośliwości i mogę być zadowolony z gry. Bardzo zadowolony jestem z Błażeja Skórskiego, który jest z rocznika 2000, a coraz lepiej odnajduje się w starszym roczniku – mówił trener. Bramkę na 3:0 zdobył Karol Kuczek, który również miał udział przy drugiej bramce Ernesta Świętka. – Karol ma spore umiejętności piłkarskie, ale musimy poczekać aż nabierze trochę organizmu, na razie przegrywa pojedynki fizyczne, ale warto dawać mu szanse. Bardzo dobry występ zanotowali też bramkarze. Michał Bartków robi duży postęp, musi pracować nad chwytem, ale ma intuicję, dobrze wprowadza piłkę nogami, także jestem zadowolony z niego i Kacpra Chorążki, który w pierwszej połowie dwukrotnie wybronił w trudnych sytuacjach – podsumował trener Regulski.

Wisła Kraków U-17 – Cracovia 3:0 (2:0)
1:0 Ernest Świętek
2:0 Ernest Świętek
3:0 Karol Kuczek
I połowa: Chorążka – Rogóż, Ptak, testowany, Martuszewski – Purcha (Skórski), Porębski, Skrzypniak – Wydra (Sochacki), Świętek, Czerniecki (Stefańczyk)
II połowa: Bartków – Kazek (Zajadlik), Mielecki, testowany, Kura – Świątko, Skórski (Stachura), Kudelski – Sochacki, Kuczek, Łyczak