Debiuty Chmiela i Brody w sparingu Wisły

07
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

debiut_chmiela

Sławomir Chmiel oraz Kamil Broda po raz pierwszy wystąpili w pierwszej drużynie Wisły Kraków. Skrzydłowy zagrał w pierwszej połowie, bramkarz natomiast wszedł na ostatnie pół godziny gry.

Trener Maciej Stolarczyk skorzystał z towarzyskiego meczu w Jaworznie do postawienia na rezerwowych, ale też wyróżniających się juniorów. Uznanie zyskali m.in. Sławomir Chmiel (rocznik 2002, w Akademii od 2015 roku) oraz Kamil Broda (rocznik 2001, w Akademii od 2013 roku), ale również Dawid Malik i Dawid Szot, którzy co prawda przez struktury Akademii nie przeszli, ale do młodzieży wiślackiej należą.

debiut_Brody

W pierwszym składzie znalazło się oczywiście też miejsce dla Patryka Plewki, Piotra Świątko i Kacpra Laskosia, których trzeba traktować jako etatowych zawodników pierwszej drużyny. Tyle pozytywów, bo obiektywnie trzeba przyznać, że były też negatywy. Za takowe uznać trzeba wynik 0:1 do przerwy po bramce Mateusza Maziarza, który parę lat temu trenował w drużynie U15 Wisły. Po zmianie stron na boisko weszła starszyzna oraz – od 59. minuty – Kamil Broda i wynik zmienił się znacząco na korzyść Wisły – 5:1.

Victoria Jaworzno – Wisła Kraków 1:5 (1:0)
Ondrasek 62′, 74′, Wojtkowski 66′, Kolar 71′, 81′

Wisła Kraków: Michał Buchalik (60′ Kamil Broda) – Matej Palcić, Piotr Świątko (Marcin Wasilewski 45′), Zoran Arsenić, Dawid Szot (46′ Jakub Bartkowski) – Patryk Plewka (46′ Dawid Kort, 83′ Dawid Malik), Kacper Laskoś (46′ Zdenek Ondrasek) – Kamil Wojtkowski, Tibor Halilović, Sławomir Chmiel (46′ Rafał Boguski) – Marko Kolar

fot. Krzysztof Porębski / Joanna Żmijewska

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x