Debiut Kacpra Laskosia w pierwszej drużynie Wisły Kraków

21
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

z

Dzień 20 maja 2017 roku z pewnością na dłużej, a pewnie na zawsze, zapamięta, urodzony 5 stycznia 2000 roku, Kacper Laskoś. Wczoraj stał się kolejnym wychowankiem Białej Gwiazdy, który zadebiutował w pierwszej drużynie. I dokonał tego jeszcze przed 18. urodzinami! W momencie debiutu miał dokładnie 17 lat, 4 miesiące i 15 dni.

Już w dwóch poprzednich meczach, w Białymstoku i Kielcach, Laskoś był w osiemnastce meczowej Wisły. Szansę otrzymał za trzecim razem. Wiślacy dość szybko rozprawili się ze szczecińską połową, gdyż już do przerwy prowadzili 4:0. Takie okoliczności zapowiadały, że szansę gry otrzymają ci, którzy na to w ostatnim czasie nie mogli liczyć. I faktycznie, trener Kiko Ramirez najpierw w bój posłał Jakuba Bartosza, później Wojciecha Słomkę, a w 74. minucie, w miejsce Patryka Małeckiego, Kacpra Laskosia.

zzz

Młody pomocnik trafił do Wisły w 2014 roku z Sandecji Nowy Sącz. Wcześniej grał w Dunajcu Nowy Sącz oraz Gliniku Gorlice, a urodził się w Szymbarku. Do Wisły przychodził jako defensywny pomocnik, ale często był też wystawiany na środku obrony. I obecnie na tych dwóch pozycjach występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Przeciwko Pogoni zagrał wyżej. Od momentu przyjazdu do Krakowa Laskoś robi systematyczne postępy. Po roku był już powoływany do reprezentacji Polski, od dwóch sezonów trenuje w starszych drużynach, a na początku został na stałe włączony do pierwszej drużyny. Wcześniej zagrał kilkadziesiąt minut w sparingu przeciwko Karpatom Lwów. Przeciwko szczecinianom młody zawodnik nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ale wierzymy, że to pierwsze kroki do regularnych występów w ekstraklasie z Białą Gwiazdą na piersi!

Dzięki wczorajszemu występowi Kacper Laskoś stał się trzecim najmłodszym debiutantem Wisły Kraków w XXI wieku. Młodsi byli tylko Sebastian Leszczak (6147 dni w momencie debiutu) i Paweł Stolarski (6241). Jest też drugim zawodnikiem z rocznika 2000 w historii, który zadebiutował na boiskach ekstraklasowych.

Kolejne występy w barwach Białej Gwiazdy w ekstraklasie odnotowali wczoraj: Krzysztof Mączyński (po raz 63.), Jakub Bartosz (26.)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x