Damian Korczyk nagrodzony podczas Wiślackiej Wigilii

20
Grudzień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Podczas Wiślackiej Wigilii, która odbyła się w poniedziałek na Trybunie Zachodniej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana nie mogło zabraknąć nagród dla wyróżniających się sportowców z różnych sekcji Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Piłkarska nagroda trafiła do skrzydłowego z rocznika 2001 Damiana Korczyka.

Nagrodę ufundowali Posłowie Pani Agnieszkę Ścigaj oraz Pan Norbert Kaczmarczyk. Kończy się bardzo dobry rok w wykonaniu piętnastolatka, a warto przypomnieć, że nie zaczynał się zbyt przyjemnie. – Bardzo cieszy powrót do gry Damiana Korczyka, który zagrał świetne spotkanie i zaliczył filmowa asystę – mówił w maju ówczesny trener Wisły 2001, Rafał Wisłocki. Wisła wygrała z Tarnovią Tarnów 3:0, a dla Korczyka był to pierwszy występ po trzymiesięcznej kontuzji spowodowanej złamaniem ręki. Jednak już styczeń był obiecujący, a powrót do gry przebiegł znakomicie. Skrzydłowy był ważną postacią drużyny w końcówce ubiegłego sezonu, zagrał bardzo dobrze podczas miniEURO Wisła CUP, a dobrą formę utrzymał po letniej przerwie, co potwierdza nagroda KURO Piłkarza Września. – „Kori” chłonie wiedzę, wyciąga wnioski, więc myślę, że będzie ciągle się rozwijał w takim tempie jak przez ostatnie pół roku – mówił o swoim podopiecznym trener Marcin Pluta. Niedługo później Korczyk został zaproszony na mecz sparingowy do drużyny Wisły występującej w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie rocznikiem przewodzącym jest 1998. Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmie trener Mariusz Jop, ale jest spora szansa, że wiosną Damian będzie grał z trzy lata starszymi rywalami.

KURO Piłkarz Września – Damian Korczyk

Dla Damiana to był niezwykły rok. Fantastyczny początek i poważna kontuzja tuż przed meczem z Legią Warszawa. Jednak dzięki wsparciu sztabu szkoleniowego, w tym przede wszystkim naszych psychologów szybko wyznaczyliśmy sobie cele rehabilitacji o które zadbali fizjoterapeuci i już na miniEuro Damian należał do wyróżniających sie zawodników naszej drużyny i całego turnieju. Jesień i doskonała współpraca ze sztabem trenera Pluty zaowocowała powołaniem do Kadry Małopolski oraz dostrzeżeniem przez trenera CLJ, Mariusza Jopa – powiedział o nagrodzonym Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Rok temu wyróżniony został Patryk Plewka.

fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x