CLJ: Przewaga Wisły, ale tylko remis w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kwiecień
2015

Kategoria Aktualności / U-17

JS_www

W ten weekend podopiecznych Dariusza Marca czekał ciężki wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego. Biała Gwiazda zremisowała z miejscowym KSZO 1:1, po bramce Grzegorza Marszalika z rzutu wolnego. – Nie jestem zadowolony z postawy swoich zawodników, bo taki mecz trzeba wygrać. Gramy lepiej od rywala i nie potrafimy zdobyć decydującej bramki – powiedział po meczu trener Wisły.

KSZO od początku spotkania cofnęło się do obrony i cierpliwie czekało na swoje okazje. Częściej stwarzali je wiślacy, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Nieoczekiwanie to właśnie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne, doszło do nieporozumienia w obronie Wisły i piłka znalazła się w bramce Mateusza Zająca. Dosłownie chwilę później Marszalik ustawił sobie piłkę do rzutu wolnego i pięknym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. – Mecz był toczony pod nasze dyktando, byliśmy drużyną przeważającą, rywal się bronił i był nastawiony na grę z kontry. Do przerwy mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Po przerwie atakowaliśmy jeszcze bardziej, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Po bramce na 1:1 mieliśmy jeszcze swoje szanse, ale nie zakończyły się one bramkami – podsumował mecz trener Marzec.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Kraków 1:1 (0:0)