Centralna Liga Juniorów: Hat-trick Wójcika! Wisła ogrywa Olimpię Elbląg 5:0

Kwiecień
2015

Kategoria Aktualności / U-17

JS_www

Kolejne zwycięstwo Wisły! W 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Biała Gwiazda pewnie pokonała Olimpię Elbląg 5:0. Podopieczni Dariusz Marca rozegrali bardzo dobre zawody, dominując przez całe spotkanie, a hat-trickiem popisał się Adrian Wójcik.

Zawsze można coś poprawić, ale jestem bardzo zadowolony. W przerwie zwróciłem chłopakom uwagę na parę rzeczy, po przerwie też się zdarzyło kilka błędów, ale gra dzisiaj była lepsza niż ostatnio. Widać było wyraźną różnicę między nami a przeciwnikiem – powiedział trener Wisły.

Wiślacy od pierwszych chwil spotkania przeważali, stwarzając sobie groźne okazje. Pierwszą z nich zmarnował Grzegorz Marszalik, którego uderzenie zostało sparowane na rzut rożny. Po chwili mocnym uderzeniem popisał się Arkadiusz Chlebowski, ale piłka przeleciała nieznacznie obok słupka. Wisła objęła wreszcie prowadzenie w 27. minucie, po dośrodkowaniu Grzegorza Kociołka w pole karne. Bramkarz rywali wybił piłkę przed siebie, która spadła pod nogi Oskara Wąsikowskiego i nasz napastnik nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po chwili było już 2:0, a kluczowym piłkarzem w tej akcji znowu okazał się Wąsikowski, który prostopadłym podaniem wyłożył piłkę Adrianowi Wójcikowi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W pierwszej połowie trener Dariusz Marzec zmuszony był do zmienienia Kuby Janura oraz Łukasza Skrzypka, którzy zostali mocno zaatakowani przez rywala. Po meczu okazało się, że ich urazy nie są poważane. – Przeciwnik sobie nie radził i ja rozumiem, że można w walce zrobić komuś krzywdę, no ale tutaj było ewidentnie kilka fauli z rzędu po tym, jak nasi zawodnicy mijali rywala. Zwróciłem na to uwagę sędziemu, bo dwóch zawodników zeszło na noszach, po przerwie musiałem zrobić dwie zmiany, bo Marszalik i Kujawa grali w rezerwach, więc nie miałem wielkich możliwości kombinacji – stwierdził Dariusz Marzec.

W drugiej połowie Wisła dalej grała swoje, a szczególnie błyszczało trio najstarszych zawodników –Wąsikowski, Wójcik oraz Marszalik. Ten trzeci pięknym uderzeniem z osiemnastu metrów podwyższył wynik spotkania na 3:0. Następne dwa gole były autorstwa Adriana Wójcika, który tym sposobem skompletował hat-trick!W poprzednich meczach ich nie było, ale dzisiaj wnieśli jakość i dali drużynie najwięcej patrząc w przekroju całego sezonu. No, ale ja jestem również zadowolony z tych młodszych zawodników, bo grali naprawdę dobrze i dzięki temu cały zespół dobrze funkcjonował – podsumował trener Marzec.

Wisła Kraków – Olimpia Elbląg 5:0
Bramki: Wąsikowski 27’, Adrian Wójcik 31’, 73’, 88’, Grzegorz Marszalik 53’
Wisła: Zając – Szlachta, Kujawa (75’ Kuźba), Skrzypek (46’ Ptak), Janur (39’ Michniak) – Kociołek, Wąsikowski, Chlebowski, Handzlik, Marszalik (54’ Porębski) – Wójcik