„Chcieliśmy coś ekstra” czyli WYE

20
Marzec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ190319-7918

Pod tym skrótem kryje się nazwa Wisła Youth Elite, czyli dodatkowe zajęcia koordynowane przez sztab pierwszej drużyny Wisły dla wyselekcjonowanej grupy zawodników Akademii. Wczoraj w Myślenicach odbył się pierwszy trening, do końca sezonu mają się odbyć takie jeszcze trzy.

Galeria z treningu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

W Myślenicach stawiło się 17 zawodników z drużyn U17, U15 i U14, z którymi pracowało 15 trenerów, a wszystkiemu z boku przyglądali się Arkadiusz Głowacki i Paweł Regulski. Jest to kontynuacja projektu TOP Talent, który w Akademii funkcjonuje od 2014 roku. Teraz został on rozwinięty o współpracę z trenerami, którzy mają bogate również doświadczenie boiskowe.

BAZ190319-8113

To ma być projekt stały, realizowany raz w miesiącu – na następnym treningu powinni dołączyć do nas też Maciej Śliwa, Olek Buksa czy Daniel Hoyo-Kowalski – mówi Adrian Filipek, Koordynator ds. Szkolenia. Cel zjazdów w Bazie Szkoleniowej w Myślenicach jest prosty: jak największa indywidualizacja treningu pod kątem poszczególnych pozycji. – Pomysł ten kiełkował już dawno, jeszcze w rundzie jesiennej o tym rozmawialiśmy. Nasi zawodnicy mają regularne treningi pozycyjne, ale chcieliśmy coś ekstra, a trening środkowych pomocników pod okiem Radosława Sobolewskiego czy bocznych obrońców, mając przy sobie Macieja Stolarczyka czymś takim jest – mówi Rafał Wisłocki. Do realizacji doszło w przerwie na reprezentację.

BAZ190319-8057

Przygotowaliśmy sobie pracę w taki sposób, że sztab szkoleniowy będzie narzucał nam tematykę, natomiast nasi trenerzy będą dobierali środki. Z kolei produkt finalny przekazuję do trenera Stolarczyka, a następnie rozmawiamy, wprowadzamy ewentualne zmiany i działamy. Jest to grupa otwarta, czyli będzie można do niej wskoczyć, ale i z niej wypaść. Uważam, że dla chłopaków taki trening, a wydaje mi się, że to projekt unikatowy w Polsce, to duża wartość nie tylko merytoryczna, ale i mentalna. Większej motywacji do pracy niż treningi z legendami być nie może – podsumowuje Filipek.

BAZ190319-8168

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x