Centralna Liga Juniorów: Wygrywamy w Łomży!

Marzec
2015

Kategoria Aktualności / U-17

JS_www

Nareszcie udało przełamać się złą passę i wygrać! W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża 2:1.

Podopiecznym Dariusza Marca trzy punkty były bardzo potrzebne i z pewnością pozwolą im złapać wiatr w żagle. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelili Kuba Janur oraz Oskar Wąsikowski. Dzięki tej wygranej wiślacy awansowali na szóste miejsce w tabeli. – Mecz był prowadzony pod nasze dyktando. Od początku postawiliśmy twarde warunki, jednak nie przekładało się to na bramki. Motorami napędzającymi nasz zespół były skrzydła. – powiedział po meczu trener Dariusz Marzec.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 23. minucie po samodzielnej akcji Kuby Janura. Nasz lewy obrońca przebiegł z piłką 40. metrów, minął kilku rywali i skierował piłkę do siatki. W drugiej połowie Wisła podwyższyła prowadzenie. Biała Gwiazda wyszła kontrą 4 na 2, swoją szybkość wykorzystał Jakub Bartosz, zostawił za sobą przeciwnika i zagrał mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam wbiegali Przemysław Porębski oraz Oskar Wąsikowski i ten drugi wcisnął piłkę do siatki. Podopiecznym Dariusza Marca nie udało się zachować czystego konta w dosyć przypadkowy sposób. Po rzucie wolnym zawodnik gospodarzy wrzucał piłkę na długi słupek, a ta po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, gdyż zarówno zawodnik ŁKS-u Łomża jak i Łukasz Skrzypek otrzymali czerwoną kartkę. – Przy stanie 1:0 w drugiej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, Marszalik uderzył prawą nogą, piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wypadła z bramki. Oprócz tego sytuacje mieli jeszcze Wójcik i Porębski, ale ich nie wykorzystali. Mogliśmy wygrać ten mecz wyżej – podsumowuje Dariusz Marzec.

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Białej Gwiazdy zadebiutował 19-letni pomocnik Mirosław Jandura. Zagrał 45 minut, w drugiej połowie zmienił go Adrian Wójcik.

ŁKS 1926 Łomża – Wisła Kraków 1:2 (0:1)