„Cel: Wisła Kraków zbudowana z zawodników z regionu”

23
Marzec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

DSC_0011 (Kopiowanie)

We wtorkowy wieczór w sali konferencyjnej TS Wisła Kraków doszło do spotkania, które dotyczyło siatki skautingowej Akademii oraz relacji Wisły z klubami partnerskimi. Gościem specjalnym był Tomasz Pasieczny, skaut Arsenalu Londyn. W spotkaniu udział wzięli wiślaccy trenerzy i skauci oraz trenerzy Górnika Libiąż i Górnika Jaworzno, klubów współpracujących z Akademią.

DSC_0002 (Kopiowanie)

Pierwsza faza briefingu dotyczyła funkcjonowania siatki skautingowej Akademii. – Chcemy, żeby w przyszłości pierwsza drużyny Wisły Kraków składała się z zawodników z regionu – tłumaczył Rafał Wisłocki. Razem z Mateuszem Kosteckim przedstawił stukturę skautingową w APWK, szczegółowo omawiając schemat pracy skautów. Drugi etap dotyczył omówienia modelu współpracy z klubami partnerskimi. – Chcielibyśmy mieć niewielką liczbę klubów blisko nas, dlatego żebyśmy byli w stanie realnie współpracować – mówił Wisłocki. Obecnie z Akademią współpracują Dalin Myślenice, Orbita Bukowno, Górnik Libiąż i Górnik Jaworzno. W formę współpracy wpisują się m.in. wymiana myśli szkoleniowej czy staże zagraniczne. – Nie ma co ukrywać, że mamy takie możliwości, a też chcemy dzielić się wiedzą. Oczekujemy również zaangażowania w rozwijanie planu szkolenia, więc to nie jest tak, że podsuwamy teczkę z kilkadziesięcioma kartkami i na tym kończymy – mówi Wisłocki. Ważnym aspektem współpracy mają być turnieje dla poszczególnych roczników organizowane w miastach klubów partnerskich.

DSC_0028 (Kopiowanie)

Gościem specjalnym był Tomasz Pasieczny, który początkowo przysłuchiwał się obu tematom, a później ocenił przedstawiane pomysły, udzielając wartościowych rad. – Fajnie, że w końcu udało się spotkać z Tomkiem, bo jeżeli mamy się uczyć, to najlepiej, żeby robić to od najlepszych. Patrząc gdzie Tomek pracował i gdzie teraz jest można być pewnym, że jego wiedza jest spora, co zresztą wczoraj udowodnił. Tworzymy nowe rzeczy i opinia doświadczonej osoby jest dla nas bezcenna – podsumował wtorkowe spotkanie Dyrektor Akademii.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x