Burliga i Mączyński prowadzą Wisłę do zwycięstwa, debiut Kuczaka – raport z gry wychowanków

19
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

08162015_016

Łukasz Burliga, Krzysztof Mączyński, Alan Uryga oraz Kamil Kuczak wystąpili w wygranym 6:0 przez Wisłę Kraków meczu 9. kolejki Ekstraklasy przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Dla 19-letniego Kuczaka, który pojawił się na murawie w 82. minucie, był to debiut w barwach Białej Gwiazdy na boiskach Ekstraklasy. Młody skrzydłowy do tej pory wystąpił raz wystąpił w meczu Pucharu Polski. Bramki dla trzynastokrotnych Mistrzów Polski strzelali: Paweł Brożek dwie, Rafał Boguski, Denis Popović, Łukasz Burliga i Rafael Crivellaro.

Kazimierz Moskal po porażce z Górnikiem Łęczna postanowił dokonać kilku zmian. Do zdrowia i składu wrócili Paweł Brożek i Maciej Sadlok, natomiast Denis Popović zastąpił Alana Urygę. W wyjściowej jedenastce nie mogło zabraknąć Krzysztofa Mączyńskiego oraz Łukasza Burligi. I właśnie obaj nasi wychowankowie mieli znaczący udział w okazałym zwycięstwie Białej Gwiazdy. Reprezentant Polski asystował przy drugiej bramce Brożka, znakomicie podając napastnikowi piłkę z rzutu wolnego. Natomiast lewy obrońca najpierw zanotował decydujące podanie przy pierwszym trafieniu Brożka, a po przerwie dołożył piękną przewrotkę, zakończoną trafieniem na 4:0. W 75. minucie Alan Uryga zmienił Mączyńskiego, a siedem minut później Wilde-Donalda Guerriera zastąpił na boisku Kamil Kuczak. Był to ekstraklasowy debiut wychowanka Wisły, który do Wisły trafił trafił gdy miał trzynaście lat.