Bramka i dwie asysty Warmuza, Wisła U-14 wygrywa z Rakowem 4:1

08
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

bz02072016_040

Wisła Kraków 2002 okazała się zdecydowanie lepsza w niedzielnym sparingu z Rakowem Częstochowa. Podopieczni trenera Adriana Filipka wygrali 4:1 po bramkach Michała Przybyło, Filipa Nowaka, Adama Warmuza i Bartłomieja Gierka.

Sprawdźcie zdjęcia z wyjazdu do Częstochowy!

Pierwsze minuty meczu to dwie szanse dla częstochowian, którzy sprawdzili dyspozycję Szymona Gocha. Najpierw strzałem głową po rzucie rożnym, a następnie w sytuacji jeden na jednego. Lobem z narożnika pola karnego próbował odpowiedzieć zawodnik testowany, ale uderzenie było nieznacznie niecelne. Do głosu Wisła zaczynała dopiero po kwadransie gry. Ale za to jak! Adam Warmuz dograł z boku, podanie zostało jeszcze przedłużone, a Michał Przybyło z najbliższej odległości zapakował piłkę do bramki. Po dwóch minutach powinno być 2:0, ale strzał Filipa Nowaka, po rękawicach bramkarza, zatrzymał się na słupku. Chwilę później bramka już padła – z boku znowu dogrywał Warmuz, a Nowak z bliska dopełnił formalności. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił – Wisła częściej utrzymywała się przy piłce, ale to Raków jako pierwszy zdobył bramkę, choć po wątpliwym rzucie karnym. Niewiele zabrakło żeby Goch, który wyczuł intencje strzelającego obronił to uderzenie. Później strzelała już Wisła. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartłomiej Gierek, nikt nie zmienił kierunku lotu piłki, a ta wpadła do bramki obok zdeziorentowanego bramkarza częstochowian. Tuż przed końcem meczu do dwóch asyst trafienie dołożył Warmuz. Ostatecznie Wisła wygrała z Rakowem 4:1.

bz02072016_049

Pierwsze dwadzieścia minut graliśmy bardzo chaotyczną piłkę, wyglądało to bardzo słabo. Natomiast później zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce, grać atakiem pozycyjnym, czego efektem były strzelane bramki. Rywal postawił się dosyć mocno, był bardzo blisko nas, grał ostro, prezentował siłowy. Myślę, że to też z korzyścią dla naszych chłopców, którzy będą mogli się przyzwyczaić ponieważ tak po prostu gra się w piłkę, a z drugiej strony my też mamy chłopców późno dojrzewających i to tylko może zaowocować. Mieliśmy pomysł na grę, drużyna mądrze zareagowała na wydarzenia boiskowe. Wykorzystaliśmy to, co ćwiczyliśmy – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków U-14 1:4 (0:2)
Michał Przybyło 16′, Filip Nowak 21′, Bartłomiej Gierek 45′, Adam Warmuz 67′

Szymon Goch – Wiktor Martuszewski, Patryk Pischinger, Jakub Zima, Kacper Masny – Adam Warmuz, Bartłomiej Gierek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Michał Przybyło – Adrian Mirecki oraz Filip Nowak, Maciej Partyła, Jakub Kulig, Patryk Fundament

bz02072016_043

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x