Blisko 150 chętnych do trenowania w Wiśle Kraków

27
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

8654695_20170627_181008

W dniach 19-27 czerwca odbyły się treningi otwarte dla zawodników, którzy chcieliby dostać się do młodzieżowych drużyn Wisły Kraków. Treningi zgromadziły 148 uczestników w rocznikach 2001 – 2008.

Początkowo treningi miały odbywać się w dniach 19-22 czerwca, ale z uwagi na liczbę zgłoszeń postanowiono o dołożeniu dwóch dodatkowych terminów.

Testy do Akademii nie należały do najłatwiejszych – zawodnicy musieli przejść szereg testów sprawnościowych oraz technicznych, w których ich umiejętności oceniał sztab szkoleniowy oraz dyrektor Akademii. – Wśród tych wielu zgłoszeń mogliśmy spodziewać się kilku perełek. Taka objawiła nam się na przykład wczoraj, podczas kończącej trening gierki – mówi Rafał Wisłocki. – To naprawdę budujące, jak wielu chłopców marzy o grze dla tego klubu. Pomysł z organizowaniem takich treningów uważam za świetny – dodaje.

O tym, że testy to pomysł warty uwagi przekonać może również przykład Jakuba Bartosza, który miał bardzo ciężko, żeby zostać wypatrzonym przez trenerów Wisły. – Karpaty i Hejnał to kluby z okolic Krakowa, ale do Wisły trafiłem poprzez testy, nikt mnie nie wypatrzył. Powiem więcej: to Cracovia mnie chciała, ale – co tu dużo mówić – serce wybrało Wisłę – mówił w rozmowie z nami młody obrońca Białej Gwiazdy.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x