Jakub Stępak i Błażej Skórski zawodnikami grudnia Akademii

23
Styczeń
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-9

DSC_0023

Nagrody dla najlepszych zawodników miesiąca grudnia 2014 roku zostały dziś rozdane! Nagrodę w młodszej kategorii wiekowej otrzymał bramkarz z rocznika 2006 Jakub Stępak, natomiast w starszym przedziale wiekowym puchar trafił do Błażeja Skórskiego z drużyny trampkarzy. Nagrody wręczył Koordynator Akademii Dariusz Marzec.

Pomocnik Wisły Kraków U-15, Błażej Skórski, został wybrany przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszym zawodnikiem grudnia w kategorii od 14-19 lat. – Wyróżniał się podczas meczów sparingowych, został najlepszym zawodnikiem Mikołajkowego Turnieju o Puchar EDF i grał na wysokim poziomie w Halowych Mistrzostwach Krakowa – chwali podopiecznego trener Rafał Wisłocki. – Myślę, że potencjał ma duży i jak będzie kontynuował pracę tak, jak w ostatnich miesiącach to jego forma będzie wysoko. Taka jak w grudniu. Zaczął się nim interesować trener reprezentacji i jeżeli tę formę podtrzyma, to doczeka się powołania.

Błażej Skórski trafił do Akademii Wisły Kraków wiosną 2013 roku, kiedy to został wypożyczony z Dunajca Nowy Sącz. Wyróżniał się w turniejach, w których uczestniczyła Wisła i od tej pory trenerzy mieli go pod obserwacją. – Zaprosiliśmy go testy sportowe, grał w drużynie rok starszej, i po tym, co pokazał postanowiliśmy, że zostanie u nas na wiosnę 2013. Po okresie wypożyczenia, doszliśmy do wniosku, że najlepszym miejscem do rozwoju będzie Kraków – mówi trener Wisłocki.

Jakub Stępak jest zawodnikiem drużyny Wisły Kraków U-9 i świetnie prezentuje się tam jako bramkarz. Jest to pierwsza nagroda zawodnika miesiąca jaka przypadła bramkarzowi z Akademii.
Kuba wyróżnia się pracowitością na treningach, systematycznością oraz frekwencją. Szczególnie wyróżniał się na Turnieju Uhlsport Cup, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza i przez cały turniej spisywał się znakomicie. Cechowała go dobra gra nogami i odważna gra na przedpolu. Nie bał się, świetnie wprowadzał piłkę do gry. Można powiedzieć, że był naszym siódmym zawodnikiem z pola, ułatwiał nam granie – podsumował swojego zawodnika Patryk Jałocha.

DSC_0019

DSC_0009 DSC_0014

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x