2014

Autor akademia

Kategoria Aktualności / U-17

DSC_0782

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Centralnej Ligi Juniorów drużyna Wisły Kraków pewnie pokonała Zagłębie Lubin 3:1. Oznacza to awans do półfinału w którym zmierzymy się z Lechem Poznań, który w drodze do półfinału pokonał Legię Warszawa.

Spotkania półfinałowe odbędą się 15 i 19 czerwca.

Mimo, że nie byli stawiani w roli faworyta, to patrząc na sam wynik dwumeczu (5-1) można powiedzieć, że juniorzy Wisły Kraków pewnie ograli Zagłębie Lubin. Po czwartkowym zwycięstwie na Dolnym Śląsku 2-0, przyszedł czas na rewanż w Krakowie. Spotkanie rozpoczęli lepiej gości, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie, ale potem strzelali już tylko wiślacy. A konkretniej dwa razy Tomasz Zając i raz Kamil Kuczak.

Jeszcze przed meczem było widać, że Zagłębie przyjechało zmobilizowane. Goście zagrali bez swojej największej gwiazdy, Filipa Jagiełły oraz bez Sebastiana Boneckiego. Zagłębie postawiło chyba na zgranie z całości rozgrywek. Ledwo rozpoczął się mecz, a Zagłębie już odrobiło połowę strat z pierwszego spotkania. Wrzutka z rzutu rożnego i jeden z zawodników Zagłębia wygrał główkę i strzelił gola. Zagłębie rzuciło się do ataków, jednak Wisła z czasem uspokoiła grę i zaczęła kontrolować spotkanie. W 21 minucie Wisła strzeliła gola. Kuczak przejął piłkę na trzydziestym metrze, chciał podać do Zająca, ale piłka odbiła się od obrońcy i wróciła do niego, a on mocnym strzałem pokonał bramkarza. Zagłębie po stracie bramki osłabło, złamało się. Wisła praktycznie zamknęła dwumecz golem na 2:1. W 25 minucie Zając przyjął piłkę na klatkę, minął obrońcę i pokonał bramkarza. W tym momencie mecz mógłby się już zakończyć, Zagłębie nawet nie atakowało, w drugiej połowie nie stosowali nawet pressingu. W 49 minucie Wisła dobiła Zagłębie. Kamiński urwał się prawym skrzydłem i wyłożył piłkę Zającowi do pustej bramki.

Nie był to najbardziej porywający mecz w tym sezonie, ale nie ma się co dziwić. 30 stopni, godzina 11, nic tylko jeszcze rozłożyć grilla. Wisła zrobiła swoje, awans do półfinału to sukces. Wisła w dwumeczu wygrała 5-1, a mogła strzelić jeszcze więcej bramek. Dzisiaj blisko pięknych bramek byli jeszcze Marszalik, Kuczak i Lech, ale żaden z tych strzałów nie chciał wpaść.

Ciekawostka: W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów trio Kuczak, Kościelniak, Zając łącznie zagrało w 23 meczach i strzeliło 16 bramek.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 3-1 (2-1)

0-1 Damian Oko (2.)
1-1 Kamil Kuczak (23.)
2-1 Tomasz Zając (26.)
3-1 Tomasz Zając (49.)

Wisła: Mateusz Zając – Bartłomiej Kolanko (84. Jakub Janur), Piotr Żemło, Michał Bierzało, Remigiusz Szywacz – Dawid Kamiński, Przemysław Lech, Grzegorz Gulczyński, Kamil Kuczak (90. Grzegorz Kociołek), Mariusz Marszalik (65. Dominik Kościelniak) – Tomasz Zając (88. Arkadiusz Chlebowski).