Aleksander Buksa powołany do reprezentacji Polski do lat 15

20
Luty
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16 / U-17

BAZ11112017-7158

W marcu reprezentacja Polski do lat 15 zagra dwumecz sparingowy z rówieśnikami z Macedonii. Selekcjoner Marcin Dorna rozesłał powołania na te spotkania, a wśród zawodników, którzy znaleźli jego uznanie znalazł się Aleksander Buksa. Gratulujemy!

Polacy zmierzą się z Macedonią w dniach 6 marca (o 13:00) i 8 marca (13:00) w Skopje. Dla Buksy będzie to już kolejna okazja do występu z Białą Gwiazdą na piersi – robił to regularnie od 2014 roku, w młodszych kategoriach wiekowych. Debiutu w kadrze do lat 15 jeszcze się nie doczekał; jesienią poleciał do Irlandii (razem z Danielem Hoyo-Kowalskim), ale ze sparingów wypisała go kontuzja. Aleksander Buksa w Wiśle jest od czterech lat – wcześniej występował w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Obecny sezon zaczął w drużynie U16, a wiosną występował będzie w zespole U17.

Kadra na dwumecz z Macedonią: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Legia Warszawa), Rafał Włodarczyk (Legia Warszawa), Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Michał Robakiewicz (UKS SMS Łódź), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Nikodem Sujecki (Pogoń Szczecin), Hubert Turski (Pogoń Szczecin), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Ariel Mosór (Unia Warszawa), Brian Woschek (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x