Akademie Klasy Ekstra w Myślenicach!

22
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11 / U-8 / U-9

baz09222016-3388

Już w najbliższy piątek, 26 maja, o godz. 11:00, w bazie szkoleniowej Wisły Kraków SA przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach odbędzie się kolejna edycja Akademii Klasy Ekstra. Projekt organizowany jest przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu klubów Ekstraklasy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski.

Pomysł na Myślenice padał już podczas poprzednich edycji, ale teraz zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ chcemy zachęcać dzieci z okolic do identyfikacji z Wisłą Kraków – mówi Dyrektor Akademii Rafał Wisłocki. – Zapraszamy wszystkich uczniów szkół w Myślenicach i liczymy, że wynik z wrześniowej edycji zostanie pobity – i to znacząco – dodaje. Podczas Akademii Klasy Ekstra dzieci zmierzą się w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-9 oraz U-6. Oprócz miniturniejów uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji. Będą m.in. stanowiska z bramkami celnościowymi czy maszyna sprawdzająca refleks młodych adeptów. Nie zabraknie również konkursów, atrakcji i upominków. Obecność swoją zapowiedzieli piłkarze Białej Gwiazdy, na których autografy z pewnością polować będą najmłodsi.

baz09222016-3451

Nie ograniczamy się do Krakowa. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci dzieci do treningów i aktywnego spędzania czasu wolnego. By później, tak jak Sławek Chmiel czy Bartek Matoga, którzy trafili do nas z Myślenic właśnie, mogli z dumą reprezentować barwy Wisły Kraków, a w niedalekiej przyszłości reprezentacji Polski – tłumaczy Dyrektor Akademii. Wstęp jest wolny, początek o godz. 11:00. Zapraszamy!

Jesienią 2016 roku Akademia współorganizowała już dwa wydarzenia we współpracy z Fundacją Ekstraklasy oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. We wrześniu przy Reymonta 22 odbyła się Akademia Klasy Ekstra w ramach której udział wzięło blisko czterysta dzieci w tym również trzyletnie przedszkolaki z placówek współpracujących z Akademią. – W naszej opinii pierwsza edycja zakończyła się, mimo słabszej pogody, sukcesem. Potwierdzono to na spotkaniu w Warszawie, gdzie zostaliśmy przez Ekstraklasę SA wyróżnieni za organizację eventu – mówi Wisłocki. Na uroczystym rozpoczęciu pojawili się wtedy prezes Wisły Kraków SA Marzena Sarapata oraz legenda Białej Gwiazdy Kazimierz Kmiecik. Młodym uczestnikom pomocą służyli zawodnicy Wisły 2000, a nagrody wręczał m.in. Patryk Małecki, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

baz09222016-4055

Następnym etapem był turniej dla rocznik 2005 Ekstra Talent. Najlepszy okazał się PUKS Karol Wadowice, który w finale pokonał Wisłę Kraków. Oprócz rywalizacji piłkarskiej wszystkich szesnaście drużyn, które 21 października stawiły się w Skotnikach sprawdziło się w biegu wahadłowym, zwisie na drążku i biegu wytrzymałościowym na 20 metrów. Rozpoczęcie odbyło się z udziałem Radosława Sobolewskiego i Jakuba Bartosza, którzy zmierzyli się ze sobą w pierwszej konkurencji. Z dobrej strony pokazała się w nim rok młodsza Wisła, która w testach uzyskała najlepszy wynik ze wszystkich drużyn. Jak się później okazało był to też najlepszy wynik w całym kraju. Z 2909 zawodników, którzy zostali przebadani, czwarty wynik uzyskał Paweł Gwizdowski z Wisły 2006.

Akademie Klasy Ekstra
Czas: 26 maja (piątek), godz. 11:00-16:00
Miejsce: Baza szkoleniowa Wisły Kraków SA przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach
WSTĘP WOLNY!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x