Akademia Piłkarska Progress partnerem Wisły

13
Listopad
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

DSC_5389-2

W sobotę, podczas zwycięskiego meczu z Zagłębiem Lubin, podpisana została umowa dotycząca współpracy Wisły Kraków z Akademią Piłkarską Progress Andrychów.

Jest to najmłodszy klub, z którym Wisła nawiązała oficjalną współpracę – AP Progress powstała w marcu 2016 roku. W swoich strukturach liczy ponad 150 dzieci trenujących w 10 grupach wiekowych. Z Andrychowa pochodzi m.in. Adam Kokoszka, który do Wisły trafił w wieku 15 lat. Miasto położone jest w powiecie wadowickim i Progress będzie pierwszym klubem z tej okolicy, który oficjalnie szkolił będzie dla Białej Gwiazdy.

DSC_5392

Chłopców prowadzi sześciu trenerów, pośród których trzech to magistrowie wychowania fizycznego. Jesteśmy dumni, że nasza ciężka praca została doceniona przez klub z tradycjami, ale i owocną przyszłością. To o czym mówiło się przez lata – „duże kluby powinny współpracować z mniejszymi” – wspólnie zaczynamy realizować. Jednak ten pierwszy krok należy do tego „dużego” i za to należy się chwała Wiśle Kraków. Wspólnie chcemy podnieść poziom polskiej piłki umożliwiając dzieciom profesjonalne szkolenie w warunkach jakie posiadamy. Doskonale wiemy, że „zachód” może pochwalić się znacznie lepszą infrastrukturą dlatego wiedza teoretyczna jak i świadomość trenerów odgrywa tutaj kluczową rolę – mówi Artur Kuczaj, założyciel oraz prezes szkółki.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x