Akademia Piłkarska Bonito partnerem Wisły!

26
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ180925-0056

Grono Klubów Partnerskich Wisły Kraków stale się powiększa! Z dniem 25 września 2018 roku w życie weszła umowa ze Stowarzyszeniem Budujemy Sukces, które prowadzi szkolenie młodzieży w Akademii Piłkarskiej Bonito w Mszanie Dolnej.

Umowa, podobnie jak w poprzednie, jest trójstronna pomiędzy Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków, Wisłą Kraków SA oraz Stowarzyszeniem Budujemy Sukces. Do podpisania jej doszło w trakcie wczorajszego meczu Pucharu Polski. Dodatkowo zawodnicy z Mszany Dolnej wzięli czynny udział w tym wydarzeniu poprzez wyprowadzenie piłkarzy na murawę oraz podawanie im piłek w trakcie meczu.

Podpisanie umowy z podmiotem szkolącym młodzież w powiecie limanowskim było jednym z priorytetów Akademii. Niewielka, bo licząca ok. 8000 mieszkańców, miejscowość idealnie wpisuje się w strategię Białej Gwiazdy, polegającej na wyławianiu talentów z miejscowości leżących w województwie małopolskim. Wśród obecnych zawodników Akademii, którzy w przeszłości reprezentowali Mszanę Dolną są zawodnik drużyny U17 Kacper Myszogląd, napastnik reprezentujący Wisłę w Centralnej Lidze Juniorów U18 Konrad Gruszkowski czy Wojciech Urbański, który niedawno został powołany do reprezentacji Polski do lat 14.

BAZ180925-0026

Akademia Piłkarska Bonito powstała w 2012 roku, obecnie prowadzi 11 grup wiekowych, w których trenuje około 200 zawodników w wieku 5-12 lat, kolejnych 100 trenuje w starszych rocznikach w partnerskim klubie Turbacz. Na nasze treningi dojeżdżają dzieci nie tylko z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, ale nawet z Rabki Zdrój, Lubnia, Węglówki. Prezesem Stowarzyszenia jest Adrian Cebula, natomiast koordynatorem Jarosław Kordeczko.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy akademia z Mszany Dolnej będzie mogła liczyć na regularne wsparcie szkolenia, poprzez realizowanie planu szkoleniowego Wisły oraz liczne wizyty krakowskich trenerów podczas treningów. Wspólne działanie ma pomóc w promocji partnera Wisły oraz zapewnić ciągły rozwój.

Jesteśmy w miejscu, w którym należy zrobić krok naprzód. Przekonani, że współpraca z Wisła wpłynie pozytywnie na rozwój naszych zawodników, trenerów, a jednocześnie podniesie prestiż Akademii Piłkarskiej Bonito. Korzyści z wspólnego projektu będą czerpały wszystkie strony. Wspólnie stworzymy odpowiednie warunki do rozwoju i promocji piłkarskich talentów z naszego regionu – mówi Adrian Cebula.

Witamy na pokładzie!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x