90 minut Plewki przeciwko Miedzi

04
Grudzień
2018

Kategoria Aktualności

DSC_0923 — kopia

Po raz drugi w tym sezonie, ale po raz pierwszy w meczu LOTTO Ekstraklasy, Patryk Plewka otrzymał od trenera Macieja Stolarczyka szansę gry od pierwszej minuty. Dla młodego wychowanka Białej Gwiazdy sobotni mecz przeciwko Miedzi Legnica był trudnym sprawdzianem – nie dość, że musiał zastąpić Vullneta Bashę, to po 12 minutach gospodarze prowadzili już 2:0.

Takim wynikiem też zakończyło się sobotnie spotkanie, ale sam młody zawodnik, oceniając swój występ może być zadowolony. Zagrał po raz trzeci w Ekstraklasie, ale w większości momentów nie było tego widać. 91 procent podań Plewki było celnych, poza tym był w trójce zawodników Wisły, którzy wygrali najwięcej pojedynków, a pod względem wygranych pojedynków na ziemi był najlepszy. Występ wychowanka Akademii nie umknął kibicom Wisły, którzy w głosowaniu na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy wybrali go Graczem Meczu.