90 minut Krzysztofa Mączyńskiego i bezbramkowy remis Wisły – raport z gry wychowanków

18
Październik
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

10182015_007

Spotkanie 12. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Termalicą Bruk-Bet Nieciecza było dla wiślaków meczem niewykorzystanych szans. Swoje okazje na przechylenie szali zwycięstwa na naszą stronę mieli Maciej Jankowski, Paweł Brożek oraz Wilde-Donald Guerrier, jednak żaden z nich nie potrafił pokonać Sebastiana Nowaka i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Jedynym wychowankiem, który wystąpił w tym spotkaniu był Krzysztof Mączyński, który przed meczem został uhonorowany przez Wisłę za awans do Mistrzostw Europy we Francji. Reprezentant Polski spędził na boisku 90 minut i był wyróżniającym się zawodnikiem. Był liderem środka pola i to on dyktował dzisiaj tempo rozgrywania akcji. Kilkukrotnie próbował uderzenia za pola karnego, jednak jego strzały mijały bramkę gości z Niecieczy. W ostatniej minucie po sprzeczce z Mateuszem Kupczakiem Mączyński dostał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, więc w spotkaniu z Jagiellonią Białystok nie będzie do dyspozycji trenera Moskala. Oprócz Mączyńskiego w kadrze meczowej znaleźli się również Kamil Kuczak, Piotr Żemło, Grzegorz Marszalik oraz Alan Uryga, jednak cały mecz przesiedzieli na ławce. Łukasz Burliga pauzował za cztery żółte kartki.

Wisła Kraków – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0 (0:0)

Wisła Kraków: Radosław Cierzniak – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richárd Guzmics, Maciej Sadlok – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Denis Popovič, Maciej Jankowski (88’ Rafael Crivellaro), Tomasz Cywka (61’ Wilde-Donald Guerrier) – Paweł Brożek.