5 powodów dla których warto iść na mecz Juniorów w CLJ!

10
Październik
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

DSC_2813

Juniorzy starsi Wisły Kraków tydzień temu pokonali ŁKS Łódź i kontynuują świetną passę pięciu zwycięstw z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów. W najbliższą sobotę rywalem Białej Gwiazdy będzie MKS Polonia Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane o 15:00 i odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 22. Wiślacy po dziewięciu kolejkach zajmują drugie miejsce i mają tyle samo punktów co Legia Warszawa, czyli lider grupy wschodniej.

Niestety, ostatnie mecze juniorów nie przyciągnęły zbyt wielkiej liczby kibiców na trybuny. Dlaczego warto przyjść w sobotę o 15:00 na stadion przy ul. Reymonta 22?

1. Bo drużyna grająca w Centralnej Lidze Juniorów to bezpośrednie zaplecze drużyn występujących w seniorskich rozgrywkach. W przyszłości niektórych z tych piłkarzy będą „pukali” do pierwszej i drugiej drużyny – dlatego warto monitorować rozwój tych piłkarzy i mieć wiedzę nie tylko o piłkarzach, którzy występują w ekstraklasie.

2. Bo juniorzy starsi gwarantują dobre wyniki i grę do końca – z dziewięciu meczów w tym sezonie, aż siedem zakończyło się wygraną podopiecznych Dariusza Marca, co więcej – aż trzy z ostatnich pięciu zwycięstw wiślacy wywalczyli strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu.

3. Bo gra toczy się o… Ligę Młodzieżową UEFA, czyli odpowiednik seniorskiej Ligi Mistrzów. Po zmianie przepisów tryumfator rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zakwalifikuje się do prestiżowych rozgrywek. Oczywiście droga do tego jeszcze daleko – przed nami jeszcze 21 meczów sezonu zasadniczego, ale nie zapominajmy o tym, że Wisła Kraków jest obrońcą tytułu zdobytego w czerwcu bieżącego roku.

4. Bo spotkania domowe rozgrywane są na Stadionie Miejskim, więc komfort oglądania występów młodych zawodników jest ogromny. Szczególnie, że wejście na stadion przed każdym meczem CLJ otwierane jest od strony trybuny zachodniej. Spotkanie więc można obejrzeć z Loży VIP Gold.

5. Bo jest to też jedyna okazja, żeby zobaczyć świetne akcje wiślaków. Przypomnimy jedną z ostatniego domowego meczu Białej Gwiazdy, kiedy Grzegorz Marszalik minął pięciu rywali i posłał piłkę w okienko bramki KSZO Ostrowiec Św. – akcja jakich zbyt często się nie ogląda.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x