Deszczowe zwycięstwo z Górnikiem Jaworzno

13
Marzec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz02282016_045

W sobotni poranek Wisła Kraków 2001 podejmowała Górnik Jaworzno. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego po bramkach Grzegorza Janiczaka, Wojciecha Ruśniaka i Bartosza Główczyka wygrali z zespołem ze Śląska 4:1. Nie był to łatwy dla zawodników pojedynek ponieważ grze nieustannie przez 70 minut towarzyszył deszcz.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy po strzale z dystansu objęli prowadzenie w 7. minucie meczu. Wisła podjęła próby odrobienia straconej bramki, ale bramkarz jaworznian dwukrotnie radził sobie ze strzałami Jana Dziadkowca. Dopiero w końcówce pierwszej połowy wynik uległ zmianie za sprawą Grzegorza Janiczaka, który w odstępie kilku minut zdobył dwie bramki. Wcześniej Janiczak zachował się fair play, gdy po jego upadku podyktowany został rzut karny, a pomocnik Białej Gwiazdy przyznał, że faulu nie było. Trenerzy obu drużyn w drugiej połowie dokonali zmian w składach i to właśnie rezerwowy Wojciech Ruśniak, ładnym uderzeniem z linii pola karnego, zdobył bramkę na 3:1. Wynik ustalił w samej końcówce Bartosz Główczyk, pewnie wykorzystując sytuację jeden na jednego.

Wisła Kraków – Górnik Jaworzno 4:1 (2:1)
Grzegorz Janiczak 32′ 35′, Wojciech Ruśniak 60′, Bartosz Główczyk 68′

Wisła Kraków: Szymon Goch – Bartosz Główczyk, Klaudiusz Kaczkowski, Dawid Jempich, Jakub Kościelniak – Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia, Grzegorz Janiczak – Adrian Gałka, Jan Dziadkowiec, Dominik Wójcik oraz Michał Zając, Wojciech Ruśniak, Kamil Pachel, Szymon Piotrowicz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x