2008: Wisła w połowie stawki w Suwałkach

06
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

tur.woł2017-134

Ponad połowę Polski przejechała w weekend Wisła Kraków 2008, która zmierzyła się w 5. Turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza. Podopieczni trenera Sebastiana Tłoka zajęli 7. miejsce w czternastozespołowej stawce. Wiślacy zostali bardzo dobrze ugoszczeni przez organizatorów – Wigry Suwałki.

Wiślacy w Suwałkach stawili się w piątkowe popołudnie i wzięli udział w ceremonii otwarcia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Po krótkiej prezentacji drużyn oraz przybliżeniu postaci Grzegorza Wołągiewicza, byłego nauczyciela, prezesa i prezydenta, odbyło się losowanie. Drużyny skojarzyła Maria Andrejczyk, polska lekkoatletka rzucająca oszczepem. Nasi zawodnicy trafili do grupy B, razem z Lechią Gdańsk, Legią Warszawa, Arką Gdynia, Wigrami Suwałki oraz zagranicznymi Balticą Kaliningrad i Żargilisem Wilno. Wyniki z pierwszego dnia, m.in. zwycięstwa z Legią i Balticą sprawiły, że wiślacy trafili do grupy mistrzowskiej, w której znalazło się osiem drużyn. Wiślacy strzelali dużo goli, ale też sporo ich tracili – pierwszy dzień skończyli z bilansem 14:13.

Drugi dzień miał przynieść poprawę pod tym względem. Jednak w czterech niedzielnych meczach Wisła zgromadziła zaledwie dwa punkty – remisując z Pogonią Siedlce, choć długo prowadziła, i AP Talent Białystok. Nieznaczne porażki odniosła z Jagiellonią Białystok i Stomilem Olsztyn. Trener Białej Gwiazdy był umiarkowanie zadowolony z postawy swojej drużyny, choć przyznać też trzeba, że jego zawodnicy dopiero zaczynają uczyć się gry sześciu na sześciu.

Oprócz zespołowych nagród, organizatorzy – Akademia Wigier Suwałki – wyróżniali indywidualnie. Najlepszym zawodnikiem Wisły wybrany został Korneliusz Sirant, a królem strzelców zawodów Eryk Kulka.

IMG_1489

Wyniki Wisły Kraków 2008 w Suwałkach:
Wisła Kraków – Legia Warszawa 3:1
Wisła – Arka Gdynia 3:3
Wisła – Żalgiris Wilno 1:1
Wisła – Wigry Suwałki 0:2
Wisła – Lechia Gdańsk 2:4
Wisła – Baltica Kaliningrad 4:1
Wisła – Pogoń Siedlce 2:2
Wisła – Jagiellonia Białystok 0:2
Wisła – AP Talent Białystok 0:0
Wisła – Stomil Olsztyn 1:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Oskar Jańczy, Miłosz Stolarski, Korneliusz Sirant, Eryk Kulka, Antoni Tarkowski, Bartłomiej Bienias, Jan Lepak, Igor Wąsikowski, Dawid Szczepaniak i Mateusz Pępek

Końcowa klasyfikacja:
1. Wigry Suwałki
2. Jagiellonia Białystok
3. Stomil Olsztyn
4. Arka Gdynia
5. Żalgiris Wilno (Litwa)
6. AP Talent Białystok
7. Wisła Kraków
8. Pogoń Siedlce
9. Legia Warszawa
10. Batlica Kaliningrad (Rosja)
11. Dinamo Ryga (Łotwa)
12. Lechia Gdańsk
13. Akademia 2012 Suwałk
14. VFA Geleżnis Vilkas Wilno (Litwa)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x