2008: Sukces Wisły w Olkuszu

04
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

08deb257cb70df95faac946a197834429fcf72

Sobota i niedziela upłynęła Wiśle Kraków 2008 pod znakiem rywalizacji w Olkuszu w turnieju Max-Trans CUP. Wiślacy spisali się bardzo dobrze i po dwóch dniach rywalizacji zostali zwycięzcami rozgrywek, pokonując między innymi Śląsk Wrocław i Escolę Varsovia.

Wiślacy zagrali w turnieju finałowym po tym, jak dwa tygodnie temu bez problemów poradzili sobie w meczach eliminacyjnych. W sobotę czekało ich już większe wyzwanie, ale poradzili sobie bardzo dobrze, ogrywając Olympic Wrocław, AP Sanok, Skrę Częstochowa i Akademię Piłkarską 21. Przegrali jedynie z Jagiellonią Białystok. Wyniki z pierwszego dnia sprawiły, że w niedzielę Wisła grała w grupie złotej o końcowy triumf. Podopieczni trenera Sebastiana Tłoka zaczęli od remisu z Rakowem Częstochowa, ale później pokonali kolejno Śląsk Wrocław, MUKP Silent Dąbrowa Górnicza i FCB Escolę Varsovia, zapewniając sobie pierwsze miejsce niezależnie od wyniku ostatniego meczu z Jagiellonią.

Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania chłopców podczas turnieju. Biorąc pod uwagę fakt, że był to ich pierwszy tak poważny turniej, z taką liczbą drużyn i rangą przeciwników tym większe brawa dla nich. Z gry jestem zadowolony, wygrywaliśmy dużo pojedynków 1 na 1 zarówno w obronie jak i w ataku, a o to przecież chodzi na tym etapie rozwoju. Cieszę się, że mieliśmy okazje zmierzyć się z takimi drużynami i mam nadzieję, że takie turnieje będą działać mobilizująco na chłopców – podsumował występ swoich podopiecznych trener Sebastian Tłok.

Wyniki Wisły Kraków 2008 w Olkuszu:
Wisła Kraków – Olympic Wrocław 3:2
Wisła – Jagiellonia Białystok 1:3
Wisła – AP Sanok 4:0
Wisła – Skra Częstochowa 0:7
Wisła – AP 21 Kraków 2:1

Wisła – Raków Częstochowa 2:2
Wisła – Śląsk 2:1
Wisła – MUKP Silent Dąbrowa Górnicza 2:1
Wisła – Escola Varsovia 3:0
Wisła – Jagiellonia Białystok 0:1

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Oskar Jańczy, Eryk Kulka, Jan Lepak, Kacper Paszcza, Jakub Rzepka, Przemysław Sośniewski, Antoni Tarkowski, Igor Wąsikowski, Franciszek Wróblewski, Filip Przybyłko

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x