2007: Zmierzyli się z City i Hannoverem 96

19
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

Wisła Kraków 2007

Wisła Kraków 2007 przez dwa dni przebywała w niemieckim Hannoverze, gdzie grała w turnieju Raddatz Immobilien CUP. Wśród rywali naszej drużyny byli m.in. Manchester City, Sparta Praga i Hannover 96.

Dla młodych podopiecznych trenera Szymona Krzysztania była to kolejna okazja do zebrania cennego doświadczenia. Już w pierwszym meczu Anglicy postawili wysokie warunki i ostatecznie wygrali 4:0. Później wiślacy grali dobrze, osiągając w trzech meczach dwa zwycięstwa i remis. Najważniejsze było ostatnie starcie z niemieckim Hannoverem 96. Wygrana dała Wiśle awans do czołowej szesnastki. I w tym meczu to wiślacy dominowali, szybko objęli prowadzenie, ale później marnowali korzystne okazje. Niemcy dwukrotnie wyszli z kontratakiem i w ten sposób objęli prowadzenie. W dodatku druga bramka padła równo z końcową syreną, gdy cała drużyna Wisły przesunęła się do ataku.

Wyniki sprawiły, że naszej drużynie pozostało grać w dolnej szesnastce, a ostatecznie zajęliśmy 24. miejsce. W turnieju zwyciężyło Schalke 04, które w finale pokonało City. – Szkoda naszego występu ponieważ tylko w dwóch meczach byliśmy słabsi od przeciwników, z City i Spartą Praga, natomiast kilka spotkań przegraliśmy przez własne błędy. Po meczu z Hannoverem gratulowano nam świetnego występu, zdominowaliśmy wtedy Niemców, którzy jednak skontrowali nas dwukrotnie, a my mieliśmy mnóstwo sytuacji, w których powinniśmy zwiększyć prowadzenie. Wiemy po tym turnieju, że musimy w dalszym pracować nad wieloma aspektami, nie tylko boiskowymi. Nie możemy poddawać się, gdy coś nie idzie po naszej myśli, jak sędziowanie czy niewykorzystane okazje. Małe rzeczy robią różnice i to nasi zawodnicy mogli w ten weekend zauważyć. Im więcej będziemy grać na wyższym poziomie tym szybciej go osiągniemy – podsumował turniej trener Szymon Krzysztań.

Wyniki Wisły Kraków 2007:
Wisła – Manchester City (Anglia) 0:4
TSV Bemerode – Wisła 1:2
Dalum IF (Dania) – Wisła 1:1
SC Vorwarts Wacker 04 – Wisła 0:5
Hannover 96 – Wisła 2:1
Wisła – Vejlby Risskov IK (Dania) 2:0
Wisła – Sparta Praga (Czechy) 0:5
Hammarby IF (Szwecja) – Wisła 0:2
Wisła – SG Nurnberg-Furth 1:3
Wisła – Soccer Ropczyce 0:3
Niendorfer TSV – Wisła 1:0
ASA Fodbold (Dania) – Wisła 1:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Kacper Zapała, Nathan Lis, Igor Wójcik, Antek Wójcik, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Artur Przęczek, Szymon Waligóra, Franciszek Radwański oraz trenerzy Szymon Krzysztań i Jakub Sage

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x