2007: Wyrównane mecze w Trencinie

26
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11

WISŁA 2007B

Jak co roku, Wisła Kraków wzięła udział w turnieju This is my sen, organizowanym przez AS Trenčín. Tym razem Białą Gwiazdę reprezentował rocznik 2007, któremu przyszło się zmierzyć m.in. z włoskimi Juventusem i AS Roma oraz angielskim West Ham United.

Był to intensywny turniej dla wszystkich uczestników. Przez dwa dni zawodnicy rozegrali po 15 meczów dwudziestominutowych. Mecze Wisły charakteryzowały się tym, że padało w nich przeważnie mało bramek, przynajmniej w porównaniu do innych drużyn. Biała Gwiazda bardzo dobrze spisywała się w defensywie, chociaż turniej zaczęła od dwóch punktów w trzech meczach – remisy z MŠK Žilina i Slovanem Bratysława, przedzieliła porażka z Ferencvárosem Budapeszt. Później było już lepiej – Wiślacy co prawda ulegli w meczu ze Spartakiem Trnava, ale wcześniej rozgromili Slovacko aż 7:0, a później pokonali gospodarzy i Zagłębie Lubin. Dzień zawodnicy trenerów Macieja Papieża i Bartosza Bąka zakończyli meczami z praskimi drużynami, jednak zarówno Sparta jak i Slavia okazały się nieznacznie lepsze. Sobota pechowo zakończyła się dla Artura Przęczka. Nasz młody zawodnik po starciu z jednym z rywali upadł na rękę w ten sposób, że zakończyło się to jej złamaniem. Po wizycie w szpitalu okazało się jednak, że uraz nie jest bardzo poważny i Artur powinien szybko wrócić do zdrowia i treningów.

Drugiego dnia czekało dokończenie rywalizacji, którą Wisła rozpoczęła nie najlepiej, bo od porażek z Interem Bratysława i Juventusem. Podobnie jak w sobotę, druga faza dnia była dla Wisły lepsza. Nasi zawodnicy ulegli jedną bramką AS Roma, ale pokonali West Ham United, ponownie gospodarzy oraz Tatran Preszow, co dało dziesiąte miejsce w stawce szesnastu zespołów, z Włoch, Anglii, Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Turniej wygrała Slavia Praga przed AS Roma i Juventusem.

Cieszę się, że w końcu mogliśmy zagrać tak wiele spotkań z bardzo wymagającymi drużynami takimi jak AS Roma, Juventus czy West Ham United, ale także z najlepszymi akademiami z Czech, Słowacji oraz Węgier. Każdy z 15 meczów wymagał od nas wyjątkowego zaangażowania oraz koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty. Rywalizacja z tak wymagającymi drużynami pokazała nam nasze słabe i mocne strony, jestem zadowolony z gry moich zawodników szczególnie z postawy obrońców dzięki którym byliśmy trzecią drużyna, która straciła najmniejszą liczbę bramek. Zawiodła skuteczność która wydawała się być naszym atutem, więc mamy jeszcze dużo nauki przed sobą – podsumował występ swoich zawodników trener Maciej Papież.

Wyniki Wisły Kraków 2007 podczas This is my sen:
Wisła Kraków – MSK Żilina 0:0
Wisła – Ferencváros Budapeszt 0:2
Wisła – Slovan Bratysław1:1
Wisła – FC Slovacko 7:0
Wisła – Spartak Trnava 0:1
Wisłą – Zagłębie Lubin 1:0
Wisła – AS Trencin Biały 2:0
Wisła – Sparta Praga 0:2
Wisła – Slavia Praga 0:1
Wisła – Inter Bratysława 0:1
Wisła – Juventus 0:2
Wisła – Tatran Presov 3:0
Wisła – AS Roma 0:1
Wisła – AS Trencin Czerwony 1:0
Wisła – West Ham United 2:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Zwijacz, Filip Wykurz – Szymon Waligóra, Tobiasz Surma, Franciszek Radwański, Mikołaj Podsiadło, Nathan Lis, Aleksy Rokosz, Antoni Wójcik, Antoni Kuś, Kamil Jakóbczyk, Filip Przybyłko, Artur Przęczek, Maksymilian Koza.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x