2007: Hertha BSC, Dinamo Zagrzeb i BATE Borysów na drodze Białej Gwiazdy

23
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

2007-kopiowanie

Już niecałe cztery tygodnie dzielą nas do VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni. Niedawno poznaliśmy oficjalne grupy rozgrywek, w których 32 drużyny z 11 krajów rywalizować będą w dniach 17-18 czerwca w Starym Sączu.

Wisła Kraków rozlosowywana była z czwartego koszyka – pierwszego z polskimi drużynami. Podopieczni trenera Szymona Krzysztania trafili do grupy B, razem z Herthą BSC, Dinamem Zagrzeb i BATE Borysów. Stawkę uzupełniają E.S. Lambres z Francji oraz polskie: Górnik Zabrze, Sandecja Nowy Sączy i MUKS Mineralni Krynica. W pierwszej fazie turnieju zespoły, które znalazły się w jednej grupie rozegrają spotkania system każdy z każdym. Do gry o najwyższe cele zakwalifikują się po trzy drużyny z każdej z czterech grup. W pozostałych grupach znalazły się takie drużyny jak Liverpool FC, AS Roma czy Feyenoord Rotterdam oraz najlepsze polskie.

Chłopaki z presją turniejów międzynarodowych są oswajani zdecydowanie częściej niż to było w ostatnich latach ale kalkulowanie końcowych wyników nie jest zadaniem trenera. Na pewno co do turnieju zaprezentujemy odpowiednią jakość zarówno w działaniach indywidualnych jak i zespołowych – mówi w rozmowie z organizatorami trener Szymon Krzysztań. – Największym triumfem tego turnieju będzie, gdy Tomek Popiela za 7 czy 10 lat będzie mógł reklamować ten turniej nazwiskami piłkarzy, którzy przebili się do swoich pierwszych drużyn i reprezentacji kraju, również dzięki temu, że mogli rywalizować w tak mocno obsadzonym turnieju – dodaje. Cała rozmowa oraz więcej informacji na temat turnieju TUTAJ.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x