2007: Dziesięć wartościowych meczów w Ostrawie

15
Listopad
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11

WISŁA 2007B

Weekend w czeskiej Ostrawie spędziła w ostatnim czasie Wisła Kraków 2007. Podopieczni trenera Maciej Papieża wzięli udział w organizowanym przez Banik Ostrawa memoriale Evžena Hadamczika, w którym spotkali się z czołowymi czeskimi i nie tylko drużynami. Zajęli 11. miejsce.

fuTSal wraca na Reymonta 22!

Wiślacy rywalizację zaczęli w piątek popołudniu od wygranej z węgierskim ETO FC Gyor. Później jednak przyszły gorsze wyniki – w trzech meczach z czeskimi drużynami zgromadziliśmy tylko jeden punkt. Dzień Wiślacy zamknęli trzema punktami po wygranej z MFK Karvina. Drugiego dnia mieli dokończenie fazy grupowej, do którego przystępowali z szansami na awans. Remis ze Sturmem Graz ich nie przekreślał, ale niestety w decydującym spotkaniu lepsza była Slavia Praga. Naszym zawodnikom pozostało granie w fazie play-off o miejscach 9-16. Zaczęli dobrze – wygrali FC Mińsk, ale później naszej drużynie zrewanżowała się ekipa z Karwiny. Mecz o 11. miejsce zakończył się pogromem – za taki uznać trzeba wynik 8:2 ze Zbrojovką Brno. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Wisły wybrany został Filip Przybyłko (rocznik 2008).

Patrząc na miejsce można stwierdzić, że ten turniej nie należy do udanych, natomiast z punktu widzenia szkoleniowego rozegraliśmy dziesięć wartościowych spotkań z bardzo dobrymi przeciwnikami. Każdy z tych meczów był meczem wyrównanym często do jednej bramki, a jedyne czego nam brakowało to doświadczenia w grze w hali. Jesteśmy zadowoleni z przyjazdu tutaj, ponieważ turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim oraz organizacyjnym – podsumował trener Maciej Papież.

Wyniki Wisły Kraków 2007 podczas turnieju w Ostrawie:
Wisła Kraków – ETO FC Gyor 2:1
Wisła – Zbrojovka Brno 3:3
Wisła – Banik Ostrawa 2:3
Wisła – MFK Vitkovice 2:4
Wisła – MFK Karvina 1:0
Wisła – Sturm Graz 3:3
Wisła – Slavia Praga 0:2
Wisła – FC Mińsk 3:2
Wisła – MFK Karvina 2:3
Wisła – Zbrojovka Brno 8:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Zwijacz – Filip Przybyłko, Artur Przęczek, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Aleksy Rokosz, Franciszek Radwański, Nathan Lis, Antoni Wójcik, Krystian Janecki, Patryk Gwizdała

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x