2006: Awans do wojewódzkiej ligi!

23
Listopad
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

WISŁA KRAKÓW 2006

Wisła Kraków 2006 dokonało to, czego w ostatnim czasie nie udało się żadnej innej drużynie w Małopolsce. Po dwóch barażach, jako rok młodsi, awansowali do wojewódzkiej ligi i wiosną będą rywalizować z chłopcami urodzonymi w 2005 roku.

Droga do awansu była wyboista: najpierw podopieczni trenera Patryka Jałochy musieli wygrać swoją grupę w I Krakowskiej Lidze Młodzików, a następnie pokonać na wyjeździe Piast Skawina, który był najlepszy w równoległej grupie. To nie był koniec – zwycięzca z Krakowa grał przeciwko zwycięzcy z Myślenic i Wieliczki. Tym rywalem był Gwarek Wieliczka. Wiślacy już w pierwszym – wyjazdowym – meczu okazali się bezlitośni i wygrali 5:0. Swoją przewagę potwierdzili w rewanżu, który wygrali 4:2. Wiosnę spędzą na zapleczu Małopolskiej Ligi Młodzików.

Większość zespołów z którymi mierzyliśmy się zarówno w meczach ligowych jak i barażowych przewyższały nas zdecydowanie warunkami fizycznymi, a mimo to byliśmy drużyną, która prezentowała dużo większe umiejętności techniczne, a także wyższą kulturę gry, co przełożyło się na osiągane wyniki. Jednak cel dalej jest ten sam czyli rozwój indywidualny każdego zawodnika tak by w każdym rozgrywanym meczu najlepszy grający zawodnik był w naszej drużynie. Dlatego cieszy mnie fakt, że dzięki swojej postawie na boisku stworzyliśmy sobie możliwość mierzenia się na wiosnę z jeszcze bardziej wymagającymi przeciwnikami – podsumował występ swojej drużyny trener Patryk Jałocha.

Baraż o 2. Małopolską Ligę Młodzików, pierwszy mecz
18 listopada, 11:00, Śledziejowice 28
Gwarek Wieliczka – Wisła Kraków 0:5 (0:5)
Maciej Kasia 6′, Dominik Maśnica 13′, Paweł Gwizdowski 19′, Maciej Kozłowski 23′, Paweł Guzik 27′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Paweł Guzik, Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Maciej Kozłowski, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Karol Szablowski, Jakub Tyliba oraz Damian Hoyo-Kowalski, Oskar Jenner, Nikodem Kominiak, Piotr Piątek

Baraż o 2. Małopolską Ligę Młodzików, rewanż
21 listopada, 17:30, Śledziejowice 28
Wisła Kraków – Gwarek Wieliczka 4:2 (2:1)
Hugo Woyna-Orlewicz 24′, 29′, 56′, Dominik Maśnica 59′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Paweł Gwizdowski, Oskar Jenner, Maciej Kozłowski, Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Jan Sajkowicz, Maksymilian Skarbek, Hugo Woyna-Orlewicz oraz Damian Hoyo-Kowalski, Paweł Sajkiewicz, Przemysław Szot, Paweł Guzik

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x