2005: Zwycięskie sparingi Wisły w Tychach

12
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

Wisła Kraków 2005

Miniony weekend Wisła Kraków 2005 spędziła w Tychach, gdzie rozegrała po ddwa sparingowe spotkania z gospodarzami oraz Sandecją Nowy Sącz. Wiślacy zanotowali trzy zwycięstwa i jeden remis.

Na początku Wiślacy starli się z zespołem Sandecji Nowy Sącz i okazali się dwukrotnie lepsi, wygrywając przekonująco oba spotkania 3:0. Zawodnicy Wisły od początku narzucili rywalom swoje warunki gry, nie pozwalając na zbyt wiele.

Chłopcy bardzo fajnie weszli w to spotkanie. Sandecja jest zespołem, który lubić grać agresywnie i wysoko, ale moi zawodnicy jej na to nie pozwolili. Wykazaliśmy się dużą jakością w ofensywie co przełożyło się na zdobycie aż trzech bramek w obu spotkaniach – skomentował trener Maciej Papież.

Poprzeczkę Wiślakom podniosła druga drużyna. Pierwszy mecz z GKS-em Tychy zakończył się bezbramkowym remisem, jednak w rewanżu lepsi okazali się zawodnicy Wisły, wygrywając 2:1 po bramkach Dawida Kutermaka i Kacpra Połecia.

GKS podszedł do tego spotkania bardzo ambicjonalnie. W pierwszym meczu zespół z Tych rzucił się na nas bardzo wysokim pressingiem. Zawodnicy nie odstawiali nogi, grali bardzo agresywnie, przez co było kilka nerwowych sytuacji na boisku. Chwała chłopakom za to, że przetrwali ten trudny okres gry i w drugim spotkaniu strzelili dwie bramki po naprawdę ładnych akcjach. Nie mam pretensji o straconą bramkę. Efektowny strzał z dystansu, którego nie mogliśmy zatrzymać – dodał opiekun Wisły.

Wiślacy w przyszły weekend sobie odpoczną, ale jak zapowiada trener wkrótce przed nimi intensywny okres. – Na obozie graliśmy praktycznie dzień w dzień. Chłopakom przyda się trochę wolnego. W kolejny weekend wracamy natomiast do ciężkiej pracy. Będę chciał rozegrać sparing ze starszym rocznikiem, aby zobaczyć jak zespół prezentuje się fizycznie na takim tle. Z poziomu piłkarskiego jestem już teraz bardzo zadowolony. Kwiecień, maj, czerwiec to liga i bardzo ciekawe turnieje, m.in. Grabka, turnieje w Opolu, Krzeszowicach, czy też zagraniczny w Holandii – podsumował najbliższe wyzwania, trener Papież.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków 0:3, 0:3
Dawid Morys, Dawid Kutermak, Kacper Depta, Kacper Połeć, Adrian Lewiński, Ian Morgan

GKS Tychy – Wisła Kraków 0:0, 1:2
Dawid Kutermak, Kacper Połeć

Wisła Kraków w Tychach: Krystian Stryszwoski, Mateusz Łacina, Wojciech Belecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka, Adam Pieniądz, Kacper Połeć, Kacper Przybyłko, Adrian Sikora, Bartłomiej Sowa, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz, Maksymilian Żmuda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x