2005: Wysokie zwycięstwo na inaugurację

04
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

bz08042016-2511

Wisła Kraków 2005 zainaugurowała w ten weekend rozgrywki Okręgowej Ligi Młodzików. Podopieczni trenera Macieja Papieża mierzyć się tam będą głównie z rok starszymi przeciwnikami. Pierwszy sprawdzian wypadł dobrze. Wiślacy pokonali Hutnik Nowa Huta 4:0.

Bramki dla Wisły strzelali: Wojciech Bielecki, Aleksander Paczka, Dawid Morys i Kamil Szwedo.

Chłopcy podeszli poważnie do tematu. Sam fakt, że był to pierwszy mecz ligowy w kategorii młodzik, a więc też inna formuła, bo była trójka sędziowska, grali na spalone. Była inna otoczka, widać było, że im się spodobowało i podeszli bardzo poważnie do meczu. Na początku mogło to wyglądać śmiesznie, ponieważ graliśmy z chłopcami rok starszymi i byliśmy o głowę niżsi. Trochę się o to obawiałem, ale zagrali tak konsekwentnie, odpowiedzialnie i dobrze technicznie, że od początku narzucili swoje tempo gry, dominując od początku do końca. Mało to, cieszyło też, że co chwila były stwarzane ciekawe sytuacje podbramkowe, w których ci chłopcy wykazywali się fajnymi umiejętnościami technicznymi. Mogło cieszyć oko. Chłopaki przez to, że zagrali mądrze i nie bali się pojedynków, zrobili sobie przewagę i później zamieniło się to na bramki – podsumował spotkanie trener Maciej Papież.

1. kolejka, Okręgowa Liga Młodzików grupa 1
3 września, godz. 9:00, ul. Ptaszyckiego 4, Kraków
Hutnik Nowa – Wisła Kraków 0:4 (0:1)
Dawid Morys 5′, Aleksander Paczka 34′, Wojciech Bielecki 45′, Kamil Szwedo 50′
Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka, Dawid Saribekyan oraz Adrian Sikora, Bartłomiej Sowa, Kamil Szwedo, Dawid Vardanyan, Maksymilian Żmuda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x