2005: Wygrany sparing z Koroną Kielce

28
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

Wisła Kraków 2005

Dobrą formą w weekend błysnęła też Wisła Kraków 2005, która rozegrała sparing z Koroną Kielce. W starciu dwóch ekstraklasowych drużyn lepsza okazała się nasza, wygrywając 3:2 po bramkach Adama Pieniądza, Kacpra Depty i Maksymiliana Żmudy.

Wynik końcowy jest korzystny, ale nie do końca jestem zadowolony z gry, ponieważ wyglądało to czasami chaotycznie. Tłumaczyć może, że graliśmy na wydłużonym boisku i trochę dłużej niż zwykle – trzy razy 35 minut, więc w końcówce zmęczenie było widoczne. Na pewno też Korona była drużyną mocną, która starała się grać w piłkę, walczyła i nie odpuszczała placu. Niestety raziło sporo indywidualnych błędów, które musimy poprawiać na treningach. Na wyróżnienie zasługuje najmłodszy na boisku Adam Pieniądz, który swoją mądrością dał dużo drużynie. W dodatku po ładnej akcji samodzielnej, w której nie dał się dogonić dwóm przeciwnikom strzelił bramkę. Uczymy się pewnych rzeczy, przez co skupiliśmy się głównie na grze defensywnej i widać, że ucierpiała na tym ofensywa. Ale musimy pewne nad takimi elementami pracować, ponieważ w Polsce możemy grać ofensywnie, jednak gdy mierzymy się z zagranicą to ta defensywa razi. Dlatego kosztem ofensywy czasami musimy przećwiczyć grę w obronie – podsumował trener Maciej Papież.

Wisła Kraków – Korona Kielce 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Adam Pieniądz, Kacper Depta, Maksymilian Żmuda

Wisła Kraków: Mateusz Łacina – Piotr Wójtowicz, Adrian Sikora, Kacper Depta, Adrian Lewiński – Bartłomiej Sowa, Kacper Przybyłko, Dawid Kutermak, Ian Morgan oraz Krystian Strzysowski, Kamil Kozik, Stanisław Tarkowski, Adam Pieniądz, Dawid Morys, Kacper Połeć, Aleksander Paczka, Wojciech Bielecki, Dawid Vardanyan, Maksymilian Żmuda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x