2005: Wisła zrewanżowała się Rakowowi

28
Luty
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

Wisła Kraków 2005

Wisła Kraków 2005 zrewanżowała się za porażkę z końcówki 2016 roku i w sobotnim sparingu pokonała Raków Częstochowa 8:4. Mecz stał na wysokim poziomie.

Wiślacy szybko rozpoczęli mecz, ponieważ już po pięciu minutach prowadzili 2:0. Częstochowianie jednak szybko nawiązali kontakt, strzelając dwie bramki. Wiślacy jednak grali swoje, czego dowodem były m.in. bramki Kacpra Przybyłko i Maksymiliana Żmudy. Pierwszy uderzył z 15. metrów w taki sposób, że bramkarz gospodarzy nawet nie zareagował, a Żmuda wykończył świetną akcję Wisły strzałem z pierwszej piłki po długim rogu. Ostatecznie Wisła wygrała 8:4 i w dobrym humorze wróciła do Krakowa. W piątek przed podopiecznymi trenra Macieja Papieża kolejny wartościowy sparing – rywalem będzie Arka Gdynia. Mecz odbędzie się o 16:30 na boisku przy ul. Koletek 20.

Pierwszy mecz był słaby, ale już do rewanżu chłopaki fajnie podeszli. Boisko było bardzo duże, także im lepsza organizacja gry, tym dla chłopaków było łatwiej. Dobrze weszliśmy w mecz, co było fajnym zaskoczeniem dla mnie, później wdarły się pojedyncze indywidualne rozkojarzenia. Nie podcięło to jednak chłopakom skrzydeł, wyszli na dwu- i trzybramkowe prowadzenie. Muszę pochwalić zespół za zaangażowanie całego zespołu. Podobał mi się pomysł na grę, co kończyło się wieloma strzałami i aż ośmioma bramkami. Mam takich zawodników, których muszę wyróżnić: Dawid Kutermak grając jako napastnik zdobył trzy bramki i Kacper Połeć, który obie bramki zdobył po indywidualnych akcjach. Chłopaki fajnie utrzymywali się przy piłce, zmieniali ciężar gry, przez co zmusili zawodników do otwarcia się. Super bramkę strzelił, po kombinacyjnej akcji, Żmudi, który otrzymał podanie w pole karne i strzałem z pierwszej piłki po długim rogu pokonał bramkarza – podsumował spotkanie trener Maciej Papież.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 4:8 (2:3)
Dawid Kutermak 3, Krystian Połeć 2, Kacper Przybyłko, Maksymilian Żmuda, Bartłomiej Sowa

Wisła Kraków: Krzysztof Łacina – Piotr Wójtowicz, Adrian Sikora, Aleksander Paczka, Kacper Depta, Kacper Przybylko, Ian Morgan, Bartłomiej Sowa, Dawid Kutermak oraz Krystian Stryszowski – Wojciech Bielecki, Kamil Kozik, Adrian Lewiński, Dawid Morys, Adam Pieniądz, Kacper Połeć, Stanisław Tarkowski, Dawid Vardanyan, Maksymilian Żmuda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x