2005: Wisła wygrywa Memoriał im. Michała Sarapaty w Kalwarii

28
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

bz08042016-2528

W sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Memoriał im. Michała Sarapaty w którym udział wzięła drużyna Wisły Kraków 2005. Po wyrównanych pojedynkach grupowych i dwóch pewnych zwycięstwach w fazie pucharowej podopieczni trenera Macieja Papieża wrócili do Krakowa ze złotymi medalami.

Patronem tego turnieju jest Michał Sarapata, który tragicznie zmarł w młodym wieku. – Syn byłego prezesa Kalwarianki, który od piątego roku życia już był obecny przy tworzeniu boiska na Kalwariance. W 1999 roku spadła na niego bramka – mówi Karol Habrzyk, prezesa Karola Wadowice. Michał jest też bratem nowej pani prezes Wisły Kraków SA, Marzeny Sarapaty. – Bardzo wysoki poziom, wiele świetnych akcji, było czym oko cieszyć – dodał.

W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy pechowo zremisowali z Unią Oświęcim. Pomimo tego, że piłka trzy razy odbijała się od słupków nie chciała wpaść do siatki. W drugim spotkaniu z Progresem Kraków nasi zawodnicy przegrali 1:2 i sytuacja w grupie bardzo się skomplikowała. Dzięki zwycięstwu z Akademią Piłkarską 21 i korzystnemu rezultatowi w ostatnim meczu Biała Gwiazda zajęła drugie miejsce w swojej grupie i w półfinale zmierzyła się z Karolem Wadowice. Po bardzo dobrym meczu wiślacy wygrali 3:0, a w finale znowu czekał nas mecz z Akademią Piłkarską 21. To spotkanie również zakończyło się wynikiem 2:0 i to Wisła triumfowała w Kalwarii. Najlepszym zawodnikiem turniej wybrany został Ian Morgan, a Wisły Adrian Sikora.

W pierwszych meczach brakowało nam szczęścia. Z Progresem zagraliśmy dobry mecz, ale po błędach straciliśmy dwie bramki. Z kolei w meczu z Akademią 21 zagraliśmy na swoim poziomie. W fazie pucharowej chłopaki pokazali to, co potrafią. To jest przygotowanie do gry ligowej, w nowym ustawieniu po dziewięciu zawodników. Każdy turniej jest nowym doświadczeniem i nauką. Ian dostał zasłużenie nagrodę, ale Sikorka był rewelacyjny. Taki młody Pazdan – podsumował turniej trener Maciej Papież.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Krystian Stryszkowski, Mateusz Łacina, Dawid Kutermak, Bartłomiej Sowa, Dawid Morys, Adrian Lewiński, Kamil Kozik, Adrian Sikora, Kacper Depta, Kamil Szwedo, Aleksander Paczka, Ian Morgan, Krystian Uryga, Dawid Saribekyan, Dawid Vardanyan

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x