2005: Wisła triumfuje w Uhlsport CUP

07
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

IMG_0297

Pracowity weekend za Wisłą Kraków 2005. Podopieczni trenera Macieja Papieża w piątek rozegrali sparing z Arką Gdynia, a w kolejne dwa dni wystąpili w turnieju Uhlsport CUP, gdzie okazali się najlepsi.

Mecz z Arką Gdynia nie należał do dynamicznych, co też przyznał trener Wisły po spotkaniu. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale to Arka objęła prowadzenie wykorzystując nieporadność defensywy Białej Gwiazdy. W drugiej połowie wiślacy mogli kilkukrotnie wyrównać, ale to gdynianie cieszyli się z dwóch kolejnych bramek. W ostatniej akcji meczu bramkę honorową zdobył Adam Pieniądz, lobując bramkarza gości.

Wisła Kraków – Arka Gdynia 1:3 (0:1)
Adam Pieniądz 70′

Wisła Kraków: Mateusz Łacina – Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka oraz Kacper Przybyłko, Bartłomiej Sowa, Krystian Stryszowski, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz, Maksymilian Żmuda, Adam Pieniądz, Stanisław Tarkowski

Lepsze wyniki wiślacy osiągnęli w sobotę i niedzielę, chociaż początek rywalizacji był remisowy. Po zdobyciu dwóch punktów z MOSiR-em Mińsk Mazowiecki oraz FA Szczecin, Wisła pokonała Józefkę Chorzów, zremisowała z Tarnovią Tarnów i wygrywając z SF Gniezno w ostatnim meczu, zapewniła sobie drugie miejsce w grupie A. W niedzielnym półfinale, rozgrywanym systemem mecz-rewanż, trafiła na PN Mielec. Wiślacy dwukrotnie wygrali 2:1, a w finale okazali się lepsi od DAP Dębica. Statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Piotr Wójtowicz.

Nie można powiedzieć, że byłem rozczarowany meczem z Arką, ponieważ zagraliśmy mniej więcej tak jak sobie zakładaliśmy. Mecz był bardzo statyczny, na pewno nie porwał. Straciliśmy trzy bramki przez błędy w defensywie, których nie powinniśmy popełniać. Wykreowaliśmy sobie sytuacje, ale z kolei zawodziła skuteczność. Czasami takie mecze się zdarzają. Pierwszy dzień turnieju jeszcze pokazywał, że mieliśmy w nogach piątkowy sparing, z kolei w niedzielę już zagraliśmy na wysokim poziomie. Natomiast na osiem meczów wygraliśmy pięć, trzy zremisowaliśmy, więc to cieszy, gra obrony się poprawiła. Teraz przed nami wartościowe sparingi w Tychach – podsumował weekend w wykonaniu swojej drużyny trener Maciej Papież.

Barwy Wisły Kraków reprezentowali: Mateusz Łacina, Krystian Stryszowski – Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka oraz Kacper Przybyłko, Bartłomiej Sowa, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz, Maksymilian Żmuda

Wyniki Wisły Kraków 2005 w Uhlsport CUP:
Wisła Kraków – MOSiR Mińsk Mazowiecki 1:1
Wisła – FA Szczecin 0:0
Wisła – Józefka Chorzów 1:0
Wisła – Tarnovia Tarnów 1:1
Wisła – SF Gniezno 3:0
Wisła – PN Mielec 4:2 (2:1)
Wisła – DAP Dębica 3:2

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x