2005: Paczka dla Wisły

21
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

20180421165121

Dwie bramki Aleksandra Paczki dały Wiśle Kraków zwycięstwo w sobotnim meczu Małopolskiej Ligi Młodzików. Prowadzenie objął Progres, ale wiślacy pokazali charakter i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie z Progresem, podobnie jak środowe z Karolem Wadowice (0:1), zaczęło się od ataków Białej Gwiazdy, jednak były one – również podobnie jak w środę – nieskuteczne. Za to celnie uderzyli goście. Po ciekawie rozegranym rzucie wolnym jeden z zawodników rywali wślizgiem wpakował piłkę do bramki Krystiana Stryszowskiego. Wiślacy jednak, już nie podobnie do środowego meczu, jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą uderzenia z powietrza Aleksandra Paczki.

Po zmianie stron to Wisła była drużyną, która częściej atakowała, ale akcje z gry nie przynosiła decydującego trafienia. Takie padło po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Maksymilian Żmuda, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Paczka, który głową skierował piłkę do siatki. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie. Wisła po sześciu meczach MLM legitymuje się bilansem 2-2-2, co daje piątą pozycję, ze stratą ośmiu punktów do liderującego Okocimskiego Brzesko, ale tylko czterech do drugiego Krakusa Nowa Huta, z którym podopieczni trenera Michała Jani zagrają już w następnej kolejce.

Małopolska Liga Młodzików, 6. kolejka
21 kwietnia, godz. 16:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Progres Kraków 2:1 (1:1)
Aleksander Paczka 25′, 50′

Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Adrian Lewiński, Kamil Kozik, Maksymilian Żmuda, Piotr Wójtowicz, Aleksander Paczka, Dawid Morys, Ian Morgan, Mateusz Satuła, Dawid Vardanyan oraz Wojciech Bielecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x