2005: Bezbramkowy hit

30
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

WISŁA KRAKÓW 2005 U13B

Kto wybrał się w czwartkowy poranek na boisko przy ul. Koletek 20 nie mógł być zawiedziony. Mimo braku bramek Wisła Kraków i Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana zapewniły ciekawe widowisko. Rocznik 2005 rozpoczął tym samym wiosnę w Małopolskiej Ligi Młodzików.

Wisła tym meczem inaugurowała rozgrywki, natomiast dla AP21 było to drugie spotkanie – w 1. kolejce rywali ulegli Krakusowi Nowa Huta. Wiślacy zaczęli wysoko, próbując już pod polem karnym gości odebrać piłkę, co przyniosło dwie dobre sytuacje strzeleckie oraz liczne stałe fragmenty gry. Po jednym z nich, a dokładniej, po uderzeniu Iana Morgana bramkarz przeciwników z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W pierwszej połowie nasi zawodnicy kontrolowali przebieg meczu, ale Akademia groźnie odpowiadała kontratakami.

Bardziej wyrównany przebieg miała druga połowa. Stworzonych zostało mało sytuacji, ale obie drużyny mogły zdobyć decydującą bramkę. Jeden z zawodników rywali ominął już nawet wychodzącego z bramki Krystiana Stryszowskiego, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany. Wiślacy wykreowali sobie dwie bardzo dogodne sytuacje, a najlepszą była ta po której Mateusza Satuła znalazł się tuż przed bramką przeciwnika po dograniu Dawida Kutermaka z lewej strony. Niestety debiutujący w Wiśle zawodnik posłał piłkę obok bramki. Wisłą zdobyła bramkę, niestety sędzia zasygnalizował spalonego. Później jeszcze poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego obił Maksymilian Żmuda.

Osiągnęliśmy szybko przewagę, szkoda że nie została ona udokumentowana golem. Dużo niedokładności powodowało, że traciliśmy siłę, mimo tego stworzyliśmy sobie sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Cieszę się, że rywale budowali akcję podaniami, co sprawiło, że mecz był dobry – powiedział trener Michał Jania.

Małopolska Liga Młodzików, 2. kolejka
29 marca, godz. 12:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana 0:0

Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Kacper Depta, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik, Maksymilian Żmuda, Dawid Vardanyan, Adrian Sikora, Kacper Przybyłko, Ian Morgan oraz Mateusz Satuła, Dawid Kutermak, Mateusz Łacina, Adam Pieniądz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x