2004: Wisła lepsza od Legii

12
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

BAZ03102018-6000

Do Warszawy w sobotni poranek wyruszyła Wisła 2004, gdzie w samo południe zmierzyła się z Legią. Był to udany wyjazd podopiecznych trenera Tomasza Tchórza, którzy po bramce Kacpra Zborowskiego wygrali 1:0.

Fotogaleria z wyjazdu Wisły U14 do Warszawy autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Jedyna bramka w meczu padła w 46. minucie, kiedy Mikołaj Zięba dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Kacper Zborowski, który pewnym strzałem przy słupku nie dał bramkarzowi Legii szans na skuteczną interwencję. Wiślacy częściej utrzymywali się przy piłce, ale byli skuteczni. Legioniści również potrafili groźnie odpowiedzieć – dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce Białej Gwiazdy.

BAZ03102018-5979

Mecz przeciwko Legii charakteryzował się rywalizacją o posiadanie piłki w środkowej strefie boiska. W tym charakterze gry, w ujęciu zespołowym, atutem Legii były możliwości fizyczne zawodników. Jako trener zwycięskiej drużyny jestem zadowolony z faktu, iż potrafiliśmy przeciwstawić się temu typowi przeciwnika przez ukształtowaną zdolność, jaką jest agresja w grze bez piłki. Nasza drużyna zaprezentowała wyższy poziom jakości gry na poziomie indywidualnym oraz zdolność do kontroli posiadania piłki, co istotne – także na połowie przeciwnika. Głównym celem naszego procesu treningowego w najbliższym okresie będzie jednak umiejętność zdecydowanego wykorzystania przestrzeni dla realizacji bezpośredniego ataku na bramkę przeciwnika. W meczu przeciwko Legii nasza drużyna zaprezentowała bowiem umiejętność tworzenia i zarządzania przestrzenią wolną, której w wykorzystaniu nie pozwolił brak intencji do działania poza centrum gry – ocenił spotkanie trener Tomasz Tchórz.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Kacper Zborowski 46′

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Robert Zaborowski, Mariusz Kutwa, Kacper Zborowski – Mikołaj Zięba, Oliwier Oczkowski, Karol Tokarczyk – Bartosz Seweryn, Kacper Chełmecki, Jakub Niedbała oraz Piotr Zagórowski, Michał Opalski, Bartosz Kutrzeba, Kacper Przybyłko

BAZ03102018-6081

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x